W Szkole Podstawowej w Skokach ostatni dzwonek przed feriami wcale nie zapowiadał dwutygodniowej ciszy. Nauczyciele zadbali o to, by uczniowie czas wolny od nauki spędzili w sposób atrakcyjny i efektywny. Bogata oferta zajęć, obejmująca turnieje sportowe, warsztaty plastyczne, wycieczki oraz konkursy i zajęcia tematyczne, sprawiła, że dzieci chętnie odwiedzały szkołę przez cały okres wakacji zimowych.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się wycieczki zarówno do poznańskich multipleksów, jak  i kameralnego kina w wągrowieckim MDK. Uczniowie na dużym ekranie obejrzeli najnowsze filmowe produkcje: „Balerina”, „Sing” oraz „Vaiana. Skarb oceanu”. Młodzi amatorzy kinematografii mogli uczestniczyć także w trzygodzinnym maratonie filmowym zorganizowanym przez szkolną bibliotekę.

Powodzeniem cieszył się również Szkolny Turniej Warcabowy, w którym o tytuł mistrza rywalizowało 12. uczestników. Wszyscy wykazali się umiejętnością logicznego myślenia, ale pamiątkowe puchary otrzymali tylko najlepsi: Artur Cibail, Szymon Cibail oraz Piotr Janowiak .

Dzieci chętnie uczestniczyły w turniejach sportowych i lekcjach tańca. Licznie przybyły także na zajęcia plastyczne, podczas których tworzyły magiczny świat teatralnych kukiełek i uczyły się technik decupage. Najwytrwalsi doskonalili swoje umiejętności językowe, matematyczne i przygotowywali się do konkursów przedmiotowych.

Szkoła szeroko otwierała drzwi, tętniła życiem, dostarczając niezapomnianych wrażeń oraz propozycji na przyjemne i pożyteczne spędzanie wolnego czasu.

Iwona Woźniak