W minioną sobotę 4 lutego br. strażacy z terenu powiatu wągrowieckiego po raz drugi w sezonie zimowym ćwiczyli ratownictwo lodowe na zamarzniętych akwenach. Funkcjonariusze PSP oraz druhowie OSP w pierwszym etapie ćwiczeń spotkali się w siedzibie OSP Skoki, gdzie ratownik medyczny z KP PSP w Wągrowcu omówił i wyjaśnił zakres czynności z kwalifikowanej pierwszej pomocy u osób poszkodowanych w tego rodzaju zdarzeniach. Część praktyczna ćwiczeń odbyła się na jeziorze Rościńskim, gdzie pod bacznym okiem dowódcy ćwiczeń asp. sztab. Andrzeja Woźnickiego ratownicy przećwiczyli sprawianie sprzętu wodno-lodowego oraz różne sposoby podejmowanie osób poszkodowanych. Końcowe omówienie wniosków z ćwiczeń odbyło się przy wspólnym strażackim ognisku. A na zakończenie wszyscy ratownicy biorący udział w ćwiczeniach mieli możliwość upieczenia sobie przy ognisku ciepłej kiełbasy, którą zasponsorowała Ochotnicza Straż Pożarna ze Skoków.

zdjęcia: OSP Skoki
opracował: Piotr Kaczmarek