W dniu dzisiejszym, 26 stycznia w hali Gimnazjum w Skokach odbyła się Uroczysta XXVI sesja Rady Miejskiej Gminy Skoki z udziałem uczniów i nauczycieli Gimnazjum oraz Szkoły Podstawowej, a także mieszkańców Gminy i zaproszonych gości. Sesja zainaugurowała obchody Jubileuszu 650 lat Miasta Skoki.

Obrady otworzył Przewodniczący Rady Zbigniew Kujawa, wprowadzono poczty sztandarowe oraz odśpiewano Hymn Polski.

Głównym punktem programu było wystąpienie okolicznościowe historyka i regionalisty Marcina Moeglicha pt. „Od Leśnej dąbrowy do wielokulturowego miasta. Fragment dziejów miasta Skoki”. Bardzo przystępnym językiem przedstawił historyczne fakty i kamienie milowe w historii naszego miasta. O tym, że wykład był ciekawy świadczyć może cisza wśród uczniów, którzy w skupieniu słuchali wągrowieckiego historyka, na co dzień pracownika Muzeum Regionalnego w Wągrowcu.

Burmistrz Tadeusz Kłos podziękował wszystkim obecnym w hali, a w szczególności pani Iwonie Migasiewicz, która jako Prezes Towarzystwa Miłośników Miasta Skoki i Ziemi Skockiej wraz z innymi członkami Towarzystwa włączyła się w organizację jubileuszowych wydarzeń, zwłaszcza tych o historycznym tle.

W tym roku Jubileuszowym odbędzie się szereg wydarzeń o bardzo równym charakterze, część z nich to rozszerzona kontynuacja już istniejących oraz nowe przedsięwzięcia, o wszystkim będziemy Państwo na bieżąco informować.

 

Galeria zdjęć z sesji: