Po wakacyjnej przerwie Burmistrz Miasta i Gminy Skoki Tadeusz Kłos spotkał się ponownie z mieszkańcami Gminy Skoki, którzy w całości wypełnili salę konferencyjną urzędu. Spotkanie miało miejsce 2 września, a dotyczyło inwestycji jakie są potrzebne i mogłyby być zrobione na terenie naszej Gminy. Przedstawiono potrzeby w tym zakresie które są ogromne, zdając siebie sprawę z tego, że katalog potrzeb nie jest zamknięty.

Spotkanie poprowadził Burmistrz przy pomocy swoich pracowników. Plany związane z inwestycjami kubaturowymi omówił Artur Nowakowski, a inwestycje liniowe Adam Zdanowski. Przedstawiony zbiór kilkudziesięciu pozycji o wartości ponad 22 milionów złotych zestawiono z realiami rocznego budżetu Gminy Skoki w którym rocznie na zadania inwestycyjne przeznacza się ok 3 milionów złotych. Potrzeby są ogromne, a realia ich szybkiej realizacji już nie wyglądają tak różowo. Burmistrz podkreślił to, że priorytetem są te zadania na które można dostać dofinansowanie zewnętrzne, dzięki temu w latach ubiegłych Gmina często podwajała z nawiązką wydatki przeznaczane na inwestycje plasując się na pierwszym miejscu w naszym powiecie.

Kwestie związane z inwestycjami powiatu wągrowieckiego na naszym terenie poruszył radny powiatowy Grzegorz Owczarzak.

Spotkanie zakończyła dyskusja o sprawach Miasta i Gminy Skoki.