Piękny słoneczny dzień towarzyszył odbywającej się 16 kwietnia br w Skokach X Wystawie Owczarków Niemieckich o Puchar Przewodniczącego Zarządu Głównego Związku Kynologicznego w Polsce Adrzeja Mani.

To też, na boisko rezerwowe KS „Wełna” przy ul. Parkowej przybyło nie tylko 70 wystawców oraz wielu hodowców i 86 poddawanych ocenie psów. Towarzyszyli im również członkowie rodzin i przyjaciele, a w ciągu dnia przybywali również miłośnicy psów i spacerowicze. Wśród hodowców i wystawców owczarków obserwowaliśmy gości z Niemiec oraz z województw: zachodnio-pomorskiego, podlaskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, dolnośląskiego, lubelskiego, lubuskiego, śląskiego oraz z dalekiego Nowego Sącza z województwa małopolskiego.

W związku z decyzją Międzynarodowej Federacji Kynologicznej uznającej owczarki niemieckie długowłose za odrębną rasę, po raz pierwszy ocenie podlegały odrębnie owczarki niemieckie długowłose i owczarki niemieckie krótkowłose. Owczarki oceniano w kategorii psów i suk z podziałem na klasy: baby, szczeniąt, młodzików, młodzieży, juniorów, otwartej, użytkowej i championy.

W roli sędziów wystąpili: oceniający psy Zbigniew Szcześniak z Bydgoszczy i oceniający suki Krzysztof Dobrzański z Brzeska.

Zgodnie z ustaleniami regulaminu po zakończeniu prac komisji sędziowskiej w każdej kategorii i klasie przyznano 3 medale i 4 puchary, a wszystkie psy uczestniczące w wystawie otrzymały upominki i karmę.

Nie sposób wymienić wszystkich nagrodzonych psów, ich hodowców i właścicieli. Dlatego wspominamy tylko, że zwycięzcą w rasie krótkowłosej w kategorii psów: w klasie młodzieży został „Bill von der Grafenburg” hod. Corinna Bahr, wł. Bahr Corinna-Bogucka M., a w kategorii suk pierwsze miejsce zajęła „Flocke von Wiesenring” hod. Manfred Grunkeklee, wł. Henryk Tabaczyński z Potrzanowa.

W najważniejszej klasie użytkowej, w kategorii psów zwyciężył „Astiz Rodiaz IPO I” hod. Piotr Szkalski, wł Radosław Namyślak z Koła, a wśród suk  „Vivi z Ostrowskiej Sfory IPO I” hod. Krystian Jaśtak, wł Krystian Jaśtak z Ostrowa Wlkp. Spośród tych dwóch wyłoniono Zwycięzcę Rasy którą została „Vivi”. Ona też oprócz medalu i pucharu za zwycięstwo w klasie użytkowej zyskała Puchar Przewodniczącego Zarządu Głównego Związku Kynologicznego w Polsce Adrzeja Mani.

Inicjatorem i Przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego wystawy, która stała się niemal bezkosztową promocją Gminy Skoki, podobnie jak wszystkich poprzednich – 7 pierwszych w Błażejewku w Gminie Kórnik oraz kolejnych w Skokach – organizowanych przez Oddział Poznański Związku Kynologicznego w Polsce, był zamieszkały od 3 lat w Potrzanowie wielki miłośnik psów i koni Henryk Tabaczyński.

O dobre samopoczucie i wyżywienie uczestników wystawy zadbało Koło Gospodyń Wiejskich w Potrzanowie i pragnący zachować anonimowość sponsorzy, którym w tym miejscu w imieniu wszystkich korzystających z posiłków dziękujemy.

DSC00747

DSC00748

DSC00749

DSC00750

DSC00751

DSC00753