Okazja do tych odwiedzin była niezwykła. Właśnie minęło 60 lat od czasu gdy pani Regina i pan Jan postanowili połączyć się w związku małżeńskim. Swa wolę najpierw wyrazili przed ówczesnym Wójtem Gminy Skoki, a późniejszym Przewodniczącym Miejskiej Rady Narodowej w Wągrowcu Janem Nowakiem. Dopełnieniem uroczystości ślubnych stała się ceremonia w kościele.

Spotkanie z Burmistrzem dało upust do wspomnień, zarówno tych z lat dziecinnych i młodzieńczych jak i tych ze wspólnie przeżytych 60-ciu lat. Pani Regina, rocznik 1925 oraz o dwa lata starszy pan Jan zamieszkiwali w sołectwie Kakulin. Tak było do czasu wojny. Potem nastąpiła wywózka na roboty przymusowe do Niemiec. Kilkuletnia Renia została skierowana do pracy w kuchni na dworcu kolejowym w Görlitz, a młody Jan do pracy w gospodarstwie rolnym w głębi Niemiec. Potem nastąpił rok 1945 i długo oczekiwany powrót do domów rodzinnych. Teraz rozkwitłą ich miłość, która została scementowana w ceremoniach ślubnych.

Teraz też państwo Bartnikowie postanowili zamieszkać razem i w poszukiwaniu mieszkania i pracy trafili do Sławy Wlkp. Tutaj znaleźli pracę w Zakładzie Roszarniczym, gdzie pan Bartnik w charakterze kowala – mechanika pracował do przejścia na emeryturę. Już jako emeryt, na prośbę ówczesnego kierownika zakładu Henryka Grochowiaka kontynuował pracę na pół etatu do rozwiązania Zakładów „Linum”. Pani Regina zajmując się dziećmi i prowadzeniem gospodarstwa domowego, gdy tylko wiek dzieci na to pozawalał pracowała w Roszarni, w Gminnej Spółdzielni i Fabryce Łożysk Tłocznych w Poznaniu. Pan Bartnik, cieszył się autorytetem i szacunkiem w miejscu pracy i zamieszkania i przez kilka kadencji pełnił funkcję radnego Rady Miasta I Gminy w Skokach.

Państwo Bartnikowie wychowali czworo dzieci – dwie córki i dwóch synów, doczekali się 13 wnuków i 11 prawnuków. Obecny Jubileusz, 60-ta rocznica zawarcia związku małżeńskiego przez Reginę i Jana Bartników stała się okazją do spotkania najbliższych, w ich tonącym wśród zieleni i kwiatów domu rodzinnym w Sławie Wielkopolskiej.