Na terenie miasta i gminy Skoki działa Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenia „Dolina Wełny”, w ramach unijnego programu Leader+. Oprócz naszego terenu Stowarzyszenie obejmuje swoim zasięgiem także gminy: Mieścisko, Wągrowiec, Wapno, Janowiec Wlkp., Rogoźno, Gołańcz i Damasławek. Swoją siedzibę stowarzyszenie ma w Mieścisku.
W związku z przyznaniem dotacji Lokalnej Grupy Działania „Dolina Wełny” w ramach Schematu II Pilotażowego Programu Leader+ zaczęto organizować „Gale Produktów Regionalnych Tradycyjnych i Lokalnych”. Pierwsza Gala odbyła się w Gołańczy 29.04.2007r. w świetlicy „Stodoła”. Były przemówienia, nagrody, wyróżnienia, wywiady i koncerty. Wystąpili: ludowa kapela „Po zagonach” i gwiazda wieczoru Piotr Kuźniak – członek zespołu „Trubadurzy”. Kolejna Gala odbyła się 3 maja w Mieścisku.

Następne Gale będą odbywały się na terenie wszystkich wymienionych gmin do końca czerwca. Druga edycja nastąpi jesienią. Głównym celem Gal jest zintegrowanie lokalnego społeczeństwa, danie możliwości zaprezentowania swojej twórczości i wyrobów.

W związku z tym zachęcamy wszystkich z terenu naszej Gminy zarówno firmy z branży spożywczo-cukierniczej ale i nie tylko, ogrodników, rzemieślników, Koła Gospodyń Wiejskich, chałupników oraz wszystkie uzdolnione osoby wyszywające, haftujące, robiące tradycyjne smaczne wypieki itp. do zgłoszenie się do Urzędu Miasta i Gminy w Skokach.
Gala w Skokach odbędzie się 30 czerwca br.
Podczas Gali wyłoniony zostanie zwycięzca który oprócz pucharu będzie mógł wziąć udział w wyjeździe do Niemiec w ramach wymiany polsko-niemieckich Lokalnych Grup Działania.

Serdecznie zapraszamy.

Oto zdjęcia z Gali w Gołańczy gdzie Miasto i Gmina Skoki reprezentowały dwie absolwentki ASP Małgorzata Zaganiaczyk i Agnieszka Lewicz.