W czwartek 16 września w Restauracji Moraś w Skokach, 11 par małżeńskich z terenu naszej gminy świętowało Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Uroczystość rozpoczęła i przybyłych gości przywitała kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Skokach Joanna Wolicka-Przywarty.

„Każda z par świętujących dziś jubileusz ma swoją wyjątkową i niepowtarzalną historię. Wasze małżeństwa to dowód wzajemnej miłości i zrozumienia, to wspaniały wzór mądrego życia i przykład, że nawet najcięższe obowiązki, gdy dźwiga się razem, stają się lżejsze.

Swoją niezłomną postawą, miłością, cierpliwością, wzajemnym poszanowaniem i wytrwałością dajecie Państwo świadectwo tego, jak ogromna siła tkwi w rodzinie, która nie poddaje się w trudnych momentach, nie cofa się w chwilach słabości, ale pokonuje je, stając się dzięki temu trwalsza” – mówiła kierownik USC.

Słowa uznania i podziękowania w stronę Jubilatów skierował także burmistrz Tadeusz Kłos.

Uroczystego aktu dekoracji i wręczenia medali nadanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę, dokonał burmistrz Skoków Tadeusz Kłos.

Jubilatom wręczono odznaczenia, pamiątkowe dyplomy, kwiaty oraz drobne upominki.

Po uroczystym wręczeniu odznaczeń i gratulacjach burmistrz Skoków wzniósł toast lampką szampana za zdrowie małżonków i zaprosił wszystkich na słodki poczęstunek.

To wyjątkowe wydarzenie uświetnił występ trio smyczkowego z zespołu Violino.

11 par ustawionych do wspólnego zdjęcia wraz z Burmistrzem i Kierownikiem USC
Fot. Monika Zaganiaczyk/ wagrowiec.naszemiasto.pl

Złote gody w tym roku obchodzili:

• Maria i Wacław Błażejewscy z Bliżyc
  • Kazimiera i Jerzy Głazowscy ze Skoków
  • Ewa i Józef Kapustowie ze Skoków
  • Anna i Andrzej Konieczkowie ze Skoków
  • Elżbieta i Andrzej Kosteccy ze Szczodrochowa
  • Urszula i Zenon Motylewscy ze Skoków
  • Bogumiła i Zenon Nowakowie ze Skoków
  • Krystyna i Józef Obstowie z Roszkówka
  • Maria i Włodzimierz Sapiejowie ze Skoków