W ramach wakacyjnych audycji „Wielkopolska dla Ciebie” realizowanych w plenerze przez Radio Poznań (dawne Radio Merkury) gmina Skoki stała się bohaterem jednej z edycji tego programu, w piątek 23 lipca.

4 redaktorów radiowych na tle wozu transmisyjnego

W trzech wejściach antenowych redaktorzy radiowi Sandra Soluk oraz Franciszek Walerych spotkali się kolejno z:

Na cmentarzu żydowskim (kirkucie) z Iwoną Migasiewicz, regionalistką, prezesem Towarzystwa Miłośników Miasta Skoki i Ziemi Skockiej, gdzie rozmawiano głownie o historii naszej gminy.

Posłuchaj:

Na dworcu PKP w Skokach z Andrzejem Surdykiem, z zawodu historykiem z zamiłowania m.in. harcerzem, harcmistrzem ZHP, radnym, zarazem autorem Questa – gry miejskiej o nazwie Wyskocz do Skoków.

posłuchaj:

Quest znajdziesz na stronie:

Na plaży nad jeziorem włókna w Potrzanowie z Karoliną Stefaniak rozmawiano o przyrodzie, wodzie, kajakach, wędkarzach, piłkarzach, rowerzystach, ponikach przyrody itp.

posłucha:

Radiowcy zmontowali jeszcze krótki film podsumowujący wizytę w Skokach:

Poniżej podsyłam do artykuł na stronie Radia Poznań: