25 listopada odbyła się XXIII sesja Rady Miejskiej Gminy Skoki. Sesja została zwołana w trybie nadzwyczajnym na wniosek Burmistrza Miasta i Gminy Skoki, w związku z koniecznością przekazania do Naczelnego Sądu Administracyjnego odpowiedzi na skargę kasacyjną wniesioną na wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu z dnia 9 września 2020 roku, oddalający skargę na uchwałę Rady Miejskiej Gminy Skoki z dnia 14 listopada 2019 roku, Nr XII/91/2019 w sprawie odmowy ustalenia lokalizacji inwestycji mieszkaniowej przy ulicy Wągrowieckiej w Skokach oraz wprowadzenia zmian w uchwale budżetowej na rok 2020 r. Zgodnie z prawem o postępowaniu przed sądami administracyjnymi Rada Miejska Gminy Skoki mogła wnieść odpowiedź na skargę kasacyjną, w terminie 14 dni od dnia doręczenia jej skargi kasacyjnej i z tego prawa skorzystała podejmując na sesji uchwałę w tej sprawie.

Rada przyjęła również zmiany w uchwale budżetowej na rok 2020 r. Zmniejszono dochody jak i wydatki o kwotę 26.545 zł.

Zmiany w budżecie dotyczą:
– zmniejszenia planowanego dochodu z tytułu sprzedaży mienia komunalnego o kwotę 117.165 zł,
– w związku z planowanym otrzymaniem grantu na realizację przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Skokach projektu pn. „STOP COVID-19. Bezpieczne systemy społeczne w Wielkopolsce” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, wprowadzono środki zarówno po stronie wydatków jak i dochodów. W ramach realizacji projektu zakupione zostają m. in. środki ochrony osobistej dla pracowników OPS, ozonator powietrza, termometry, bezdotykowe dozowniki do środka dezynfekującego, testy na obecność COVID-19 oraz wypłacony zostanie dodatek do wynagrodzenia pracowników wykonujących pracę w bezpośrednim kontakcie z klientami OPS. Finansowanie projektu:
– 83.980 zł – środki unijne,
– 4.940 zł – dofinansowanie z budżetu państwa,
– 9.880 zł – wkład własny Gminy Skoki.
– zmniejszenia o 10.000 zł środków zabezpieczonych w budżecie jako wkład własny w realizację wyżej wymienionego projektu.
– na podstawie umowy zwartej z Wojewodą Wielkopolskim wprowadzenia środków w wysokości 1.700 zł przyznane Gminie ze środków Funduszu Pracy na pokrycie kosztów wypłaty jednorazowego dodatku do wynagrodzenia asystenta rodziny zatrudnionego w Ośrodku Pomocy Społecznej w Skokach.
– zwiększenia o 12.500 zł wydatków na refundację kosztów ponoszonych przez Gminę Murowana Goślina na dzieci z Gminy Skoki uczęszczające do przedszkola na terenie gminy,
– zmniejszenia o 129.545 zł dotacji dla Stowarzyszenia Edukacyjnego „Tęcza” na dzieci uczęszczające do Przedszkola.

Planowane przychody i rozchody nie uległy zmianie. Deficyt budżetu po wprowadzonych zmianach nie zmienił się i wynosi 3.411.904,90 zł.