W najbliższych tygodniach Gmina Skoki zamierza wystawić na przetarg zabudowaną nieruchomość przy ulicy Piła Młyn w Skokach, która składa się dwóch działek o łącznej powierzchni 4320 m2. Na  jednej z tych działek znajduje się budynek mieszkalny wielorodzinny  o powierzchni 130 m2 oraz budynek gospodarczy o powierzchni 56 m2. Nieruchomość leży w bardzo atrakcyjnym miejscu Skoków, w sąsiedztwie lasów i  stawów rybnych, tuż przy publicznej drodze powiatowej. W pobliżu znajdują się trzykondygnacyjne budynki wielorodzinne, co może być dużym atutem przy chęci rozbudowy nieruchomości o podobne obiekty przez inwestora.

Obecnie budynek mieszkalny został opróżniony i zabezpieczony przed osobami postronnymi z uwagi na decyzję Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Wągrowcu o wyłączeniu z użytkowania z powodu braku spełnienia wymogów przeciwpożarowych, którym powinien odpowiadać budynek wielorodzinny.

Warto zaznaczyć, że budynek mieszkalny wymaga gruntowej modernizacji instalacji wodociągowej i kanalizacyjnej, remontu dachu, kominów i opierzenia, założenia ogrzewania i termomodernizacji. Gminę nie stać na jego przebudowę, dlatego też zdecydowano się wystawić nieruchomość na przetarg. Nieruchomość oszacowano na 531 360 zł brutto. Biorąc pod uwagę wielkość działki – 4320 m2  oraz dwa obiekty budowlane do remontu jest to bardzo atrakcyjna cena. 

Tego typu okazje zdarzają się rzadko, dlatego też Gmina Skoki liczy na zainteresowanie inwestorów. Obiekt można obejrzeć po wcześniejszym umówieniu się na oględziny pod numerem 618925814.