We wcześniejszym artykule pisaliśmy o rozpoczęciu cyklu spotkań Burmistrza z mieszkańcami sołectw. Zebrania wiejskie rozpoczęły się 30 stycznia i potrwają do 16 marca. Do tej pory przeprowadzono spotkania z mieszkańcami: Pomarzanek, Glinna, Kakulina, Lechlina, Lechlinka, Budziszewic, Rościnna, Chociszewa, Pawłowa Skockiego, Grzybowa, Stawian, Kuszewa, Potrzanowa i Roszkowa. 

Poza stałymi punktami spotkań dotyczącymi odpadów, konsultacji statutów sołectw oraz informowania o możliwości uczestnictwa w programie „Wielkopolska Odnowa Wsi”, ich tematyka była różna i dotyczyła przede wszystkim potrzeb i problemów sołectw. Dyskutowano między innymi nad inwestycjami zaplanowanymi na terenie naszej gminy. Mieszkańcy bardzo chętnie włączali się do dyskusji przekazując swoją wiedzę na różne tematy.

Na zebraniu odbywającym się 11 lutego mieszkańcy sołectwa Chociszewo wybrali sołtysa, którym została p. Halina Przybylska (pisaliśmy o tym tutaj: https://www.gmina-skoki.pl/news/others/153678-chociszewo-ma-soltysa/).  Zebranie, w którym do tej pory wzięło udział najwięcej mieszkańców odbyło się w Potrzanowie. W najbliższym czasie Burmistrz odwiedzi: Brzeźno, Bliżyce, Sławę Wielkopolską i Rejowiec. Na 02 marca zaplanowano zebranie wyborcze w Rakojadach – może tak jak w Chociszewie uda się wybrać sołtysa?

Poniżej przedstawiamy relacje z zebrań odbywających się z mieszkańcami: Rościnna, Chociszewa, Pawłowa Skockiego, Grzybowa, Stawian, Kuszewa, Potrzanowa i Roszkowa. 

galeria zdjęć z ostatnich zebrań: