Są takie chwile, które pozwalają nam wierzyć, że świat potrafi być pełen życzliwości i dobra. Dla tych momentów warto żyć, działać i być.

Po raz osiemnasty zagraliśmy w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. W roku naszej pełnoletności obraliśmy w pełni dojrzały kurs na pomaganie. Z wiatrem w żaglach i wieloma rękoma na pokładzie zebraliśmy 58. 531, 37 PLN plus walutę obcą.  Taką kwotę sztab 1072 wpłacił w poznańskim mBanku na konto Fundacji WOŚP, 13 stycznia 2020 o godzinie 2:14.

ROZPOCZĘLIŚMY NA SPORTOWO
Wśród towarzyszących Finałowi wydarzeń sportowych na terenie Miasta i Gminy Skoki odbyły się następujące:

 • Sportowy maraton zorganizowany przez trenerów: Joannę Tomczak, Mirosława Duszyńskiego, Tomasza Jarzembowskiego oraz Stowarzyszenie Edukacyjne TĘCZA
 • Wielkoorkiestrowy Turniej Piłki Siatkowej z udziałem 9 drużyn zorganizowali Wiesław Sierzchuła i Hanna Węglewska.
 • Marsz po zdrowie wokół jeziora Budziszewskiego, któremu przewodniczyła Karolina Stefaniak
 • WOŚPowe Targowisko ze słodkim drugim śniadaniem, muzyką i quizem edukacyjnym przygotowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Skoki – Tadeusza Kłosa wespół z  pracownikami Urzędu Miasta i Gminy w Skokach
 • Centrum spotkań TWRID ALIA zaprosiło dzieci na zajęcia warsztatowe z robotyki i tworzenia biżuterii
 • Wośpowa Zumba z instruktorką Beatą Druciarek
 • Brydżyści w akcji  pod wodzą Grzegorza Samola

 WOLONTARIUSZE NA POKŁADZIE
W skockim sztabie kwestowało serduszkowego dnia 87 wolontariuszy.

WOŚPOWY DZIAŁ FINANSOWY
Puszki z zawartością odbierały w Bibliotece Publicznej Aleksandra Gajewska i Sylwia Popadowska. W siedzibie sztabu 1072 na bieżąco liczono zebrane pieniądze. Na czele komisji stanęła Beata Cibail. Pomagały jej: Marzena Durecka, Magdalena Kubicka, Małgorzata Wojciechowska, Gabriela Bałażyk, Magdalena Jeske,  Jolanta Śrama i Wiesława Surdyk-Fertsch. Liczarki użyczone zostały przez Bank Spółdzielczy oraz PKOBP ze Skoków.

W HALI NA FALI
Na estradzie prezentowały się dziecięce i młodzieżowe zespoły artystyczne oraz soliści:

 • Grupa Artystyczna Skoczki /wokal i taniec – pod opieką instruktorów: Małgorzaty Wiśniewskiej oraz Katarzyny i Jacka Duksztów
 • Przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w Skokach, przygotowane do prezentacji przez Magdalenę Trelę i Katarzynę Kędziorę-Duksztę
 • Dziewczęta reprezentujące Studio Gimnastyki Artystycznej FENIKS według choreografii  i pod opieką Jarosławy Biłorusowej – Fertsch
 • Solistki: Gabriela Kmieć i Daria Kamińska
 • Orkiestra Dęta OSP w Skokach pod batutą Artura Pokorzyńskiego
 • JuicyLucy Band i Side Effect zainspirowani przez Mateusza Dońca

Wokół sceny działo się non stop. Dla najmłodszych zacumowała łódź animacyjna Anny Wieczorek. Pani Ania zmalowała baloniadę i artystyczne malowanie twarzy. Na łodzi zaplatano również orkiestrowe warkoczyki. Czyniły to z powodzeniem: Marta Szafran-Linkiewicz, Aneta Matuszak i Katarzyna Kmieć. Ozdobne tatuaże wyczarowane zostały przez Agnieszkę Fertsch –  szefową Akademii Rozwoju w Skokach i Agatę Wojtaszek. Firma Active Sport Jacka Świostka użyczyła do zabawy dmuchańce, symulator jazdy „wirtualana rzeczywistość”, tarczę do strzelania i fotobudkę. Tradycyjnie z atrakcjami przyrodniczymi włączyły się w skocki Finał Karolina Prange i Karolina Kapałka – Boratyńska z Nadleśnictwa Łopuchówko. Animacje tematyczne z udziałem piratów zorganizował poznański teatr familijny Tandem KIDS. Hitem dla miłośników sportów siłowych był udział w skockim Finale trzykrotnego mistrza świata w wyciskaniu sztangi leżąc – Arkadiusza Herodowicza Tytan Team. Niezwykłym zainteresowaniem cieszyły się usługi hafciarskie w wykonaniu pracowni krawieckiej ADELKA z Wągrowca.  Tradycyjnie można było zmierzyć się w szachach i warcabach z Bronisławem Piechockim. Dotychczas w „Wygraj z Mirkiem” zwycięża Mirek. Atrakcją okazało się urządzenie, pozwalające z poziomu ziemi obserwować panoramę miasta. Tutaj prym wiedli Paweł Sierakowski z tatą Marcinem.

KAWIARENKA ORKIESTROWA
Różnorodne dania kuchni polskiej i tajskiej przygotowała i ufundowała do kawiarenki Firma Catering Bartosz Wołkow. Placki, w liczbie 28 sztuk upieczone i podarowane zostały przez sołectwa gminy Skoki; zestaw deserów natomiast przez Paulinę Kubicką. Pieczywo do kawiarenki przekazała piekarnia ODNOWA, smalec i ogórki: Ewa Rozmarynowska i Wiesława Sierschuła, zestaw grillowy – Jolanta i Andrzej Jarzembowscy LEWIATAN, naczynia jednorazowe ufundował wągrowiecki PAPIRUS.  Kawiarenkę obsługiwały panie z PZERiI w Skokach w osobach: Małgorzata Florysiak, Barbara Rochowiak, Kazimiera Głazowska, Danuta Jakszewska, Halina Pruss i Maria Forycka. Skoccy harcerze wraz z harcmistrzem Andrzejem Surdykiem serduszkowy dzień spędzili przy grillu. Uczestnikom imprezy wydali, za datek do puszki, 18 kg pieczonych kiełbasek! Dekoracje w hali i kawiarence wraz z wystawą odzieży żeglarskiej powstały z inicjatywy Barbary Surdyk. Pomocnymi dłońmi służyły ponadto Magdalena Bartkowiak, Gabriela Bałażyk, Justyna Kraczek – Hagdan i Agnieszka Mańka oraz podopieczni pani Basi.

DARY SERC I LICYTACJE
Do skockiego sztabu przekazano około 200 gadżetów i voucherów na usługi w celu ich zlicytowania/ wszystkie zostały zaprezentowane na fanpage sztabu 1072/.  Na stole licytacyjnym znalazł się zatem asortyment wielobranżowy. Doborowy duet prowadzących licytację Piotr Wiśniewski i Kacper Kujawa oraz dj Karol Kłos wypłynęli na szerokie wody i wszelkimi sposobami zachęcili do kupna podarowanych przedmiotów i usług. Najwyższą kwotę 2500,00 PLN uzyskano ze sprzedaży pobytu w domku letniskowym w Sianożętach; 1200,00 PLN zapłacono za bon na zorganizowanie imprezy okolicznościowej w Starym Fortepianie. Za 1000 złotych sprzedano: voucher na tatuaż, rejs pod żaglami Zawiszy Czarnego, kanapę i  trampolinę fitness. Wśród sekretarzy licytacji pod doświadczonym okiem Sylwii Widzińskiej odnaleźli się znakomicie: Paulina Kośmicka, Sergiusz Widziński i Filip Wekwert.  Można było dokonać transakcji płatniczych również za pomocą terminali.

BEZPIECZNIE W HALI I DO BANKU
Usługę zabezpieczenia medycznego podarowała uczestnikom imprezy i we własnej osobie sprawowała Justyna Sołecka- Kacza z Rescue Med. O bezpieczny przebieg Finału zadbała Agencja Ochrony Osób i Mienia Artur Bondar. Panowie od Bondiego  podarowali ponadto konwój pieniędzy do poznańskiego banku.

O bezpieczeństwo kwestujących wolontariuszy zadbali funkcjonariusze komisariatu Policji w Skokach.

ZDJĘCIA NA PAMIĄTKĘ I PRĄD BEZ PRZERWY
Ponad 250 zdjęć ku wspomnieniom orkiestrowego grania można oglądać dzięki Kindze Lubawej – Fotografia FOTESKA. Dzięki Firmie PRZEMAS z Gołańczy otrzymaliśmy na dzień Finału agregat prądotwórczy.

Wszystkim wyżej wymienionym, zaangażowanym w osiemnastą skocką WOŚP, osobom, instytucjom,  organizacjom, darczyńcom gadżetów i usług z całego serca dziękujemy. Są Państwo niesłychanie dobrzy, hojni i zaangażowani.   

W imieniu Sztabu 1072, w skład którego weszły: Gabriela Bałażyk, Anna Maciąg, Monika Sierschuła, Aleksandra Gajewska, Sylwia Popadowska i Justyna Kraczek – Hagdan, z orkiestrowym SIE MA  – Elżbieta Skrzypczak.

galeria zdjęć z finału Kinga Lubawa