W ramach umowy POPC.01.01.00-30-0336/16 firma RCI sp. z o.o. wybudowała kolejne kilometry sieci w technologii światłowodowej na obszarze gminy Skoki. Obszar inwestycji obejmuje wsie Antoniewo, Rościnno, Roszkówko, Roszkowo, Lechlin, Sławica, Sława, Szczodrochowo. 

Spółka RCI informuje, że można już zawierać umowy na dostęp do Internetu oraz inne usługi w firmie SUPER NET SPÓŁKA AKCYJNA o numerze NIP 7010713946 mieszczącej się pod adresem Aleje Jerozolimskie 101/4, 02-011 Warszawa. Spółka wpisana jest do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych od 8.09.2017 pod numerem 12117. Szczegółowa oferta znajduje się na stronie supernet.net.pl. Warunki przyłącza należy uzgodnić z operatorem.

PS.

Szanowni Państwo.

Bardzo się cieszę z potrzeb jakie Państwo zgłaszają. Na terenie gminy Skoki zrealizowano kilka projektów budowy sieci światłowodowej finansowanych ze środków własnych operatorów telekomunikacyjnych i z dofinansowaniem UE. Wszystkie te inwestycje są projektowane i nadzorowane na poziomie administracji Państwowej. W 2016 r. Burmistrz Miasta i Gminy Skoki prowadził szeroko nagłośnioną kampanię informacyjną o konsultacjach społecznych, w których można było zgłaszać obszary wykluczone cyfrowo. Państwa zaangażowanie zostało odzwierciedlone w kolejnych inwestycjach prowadzonych przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Osobiście jeszcze nie widziałem gminy, w której przez okres roku czy dwóch lat, wybudowano sieć do wszystkich wsi i osad. Zapewnienie dostępu do sieci światłowodowej jest procesem osadzonym w funkcji czasu. W październiku br. Minister Cyfryzacji Marek Zagórski złożył obietnicę „Wszystkie budynki mieszkalne w Polsce już za trzy lata mają mieć dostęp do sieci światłowodowej”.* Miejmy nadzieję, że uda się zrealizować ten trudny cel.

Obecnie zasięg sieci światłowodowej obejmuje Skoki, Jabłkowo, Kakulin, Pawłowo Skockie, Potrzanowo, Rakojady, Rejowiec, Sławę Wlkp., Sławicę, Szczodrochowo, Lechlin, Rościno, Roszkowo, Roszkówko, Antoniewo – w mojej ocenie to niemało.

Dodatkowo pragnę Państwa poinformować, że na terenie naszej gminy realizowany będzie kolejny projekt POPC.01.01.00-30-0068/17 przez spółkę ASTA-NET, który ma być zakończony do 30.09.2020r.

W świetle powyższych informacji wszelkie uwagi dotyczące projektów POPC proszę zgłaszać do Centrum Projektów Polska Cyfrowa, więcej informacji na stronie cppc.gov.pl.

Wszystkim, którzy chcą efektywnie akcentować swoje potrzeby związane z dostępem do szybkiego Internetu polecam stronię Urzędu Komunikacji Elektronicznej https://wyszukiwarka.uke.gov.pl/ gdzie można zgłaszać zapotrzebowanie na usługi teleinformatyczne oraz wyszukiwać rodzaj obecnie świadczonych usług.

Informatyk Urzędu

Witold Bzdęga

*(źródło: www.money.pl – „Internet ze światłowodu w każdym domu. Minister cyfryzacji składa ważną obietnicę” 2019).