Nowa godzina, stara impreza, czyli XIII Gala Rzeczy Ciekawych w Skokach. Nowa godzina, bo start o 12 w południe, impreza stara w sprawdzonej formule pod hasłem FIKSMATYNTA zez naszygo fyrtla, która odbyła się 24 listopada w Skockiej hali.

52 wystawców prezentowało swoje wyroby artystyczne i kulinarne, były jak zwykle warsztaty rękodzielnicze i pokazy artystyczne. Podczas Gali drugi raz odbył się kolejny konkurs kulinarny na Produkt Lokalny 7 Ryb zorganizowany przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka 7 Ryb z Wągrowca.

Gminę Skoki na stoiskach wystawienniczych reprezentowali:
Monika i Cezary Fliszkiewiczowie – Gospodarstwo Pasieczne z Potrzanowa
Weronika Grab-Bejma z Łosińca – Fogelka
LOWE Jabłkowo
Świetlica Terapeutyczna przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Skokach
Jarosław Kołb – Pasieka Trzy Sady z Kakulina
i w roli debiutu:
Martyna Kubiak ze Skoków malarstwo i rysunek
Martyna Bobrowska z Grzybowic – My Happy Cosmetics.

Tegoroczna Gala była bardzo bogata w występy artystyczne.
Kolejno wystąpili: Zespół Artystyczny Skoczki pod kierownictwem pań Katarzyny Kędziory-Dukszty i Małgorzaty Wiśniewskiej.

Na scenie zaprezentowały się także Tęczowe Fit Babeczki, czyli grupa kobiet regularnie trenujących przy Lokalnym Ośrodku Wiedzy i Edukacji, działającym w Jabłkowie. Panie spotykają się raz w tygodniu w Lechlinie i Jabłkowie, treningi prowadzi instruktor fitnessu –Joanna Tomczak. W trakcie treningów uczestniczki uprawiają różnorodne formy aktywności, w tym przygotowują choreografie taneczne, które dziś Państwu zaprezentują. Prowadzone zajęcia przeznaczone są dla wszystkich kobiet bez względu na wiek, sylwetkę czy doświadczenie.

Gwiazdą wieczoru był zespół SUPERMENKI z Czerwonaka, czyli cover band z repertuarem niezapomnianego zespołu Abba i innymi znanymi utworami ze sceny muzyki rozrywkowej.

Odwiedzający wybierali ponownie swoich 6 najlepszych stoisk w konkursie na najlepszego Wystawcę.

A o to zwycięzcy:

I miejsce – Świetlica Terapeutyczna przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Skokach
II miejsce – Wągrowiecki Uniwersytetu Trzeciego Wieku
III miejsce – LOWE Jabłkowo
IV miejsce – Koło Hafciarskie przy Muzeum Regionalnym w Wągrowcu
V miejsce – Sekcja Szydełkowa przy Miejskim Domu Kultury w Wągrowcu
VI miejsce – Magdalena Borsuk (pierniki) z Krosna koło Wągrowca

Nagrody i podziękowania wręczyli wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Gminy Skoki Wiesława Surdyk – Fertsch i radny Rady Miejskiej Gminy Skoki Piotr Wiśniewski.

Do zobaczenia na XIV Gali 22 listopada 2020.

Galeria zdjęć z imprezy autorstwa Tomasz Szwajkowskiego: