Seniorzy z gminy Skoki, w ramach całorocznego projektu W zdrowym ciele zdrowy duch, edycja VI realizowanego przez Stowarzyszenie ALIA m.in. brali udział w wykładach i badaniach profilaktycznych, jeździli i jeżdżą na basen, jeździli na rowerze i chodzili z kijkami, a przez cały rok ćwiczą pilates oraz 10 osób gubi kilogramy pod okiem dietetyka.

Obecnie prowadzona jest także jesienna edycja warsztatów, 3 spotkania, o pierwszym już pisaliśmy, http://www.gmina-skoki.pl/news/unions-and-associations/149949-cialo-i-umysl-50/ kolejne dwa także za nami, ich tematem była pielęgnacja i masaż dłoni oraz określanie typów urody i nauka wykonywania makijażu dziennego.
Od 12 listopada ruszamy z 4 wykładami, szczegóły na plakacie, są jeszcze wolne miejsca, zapraszamy.

Zadanie W zdrowym ciele zdrowy duch – edycja VI w zostało sfinansowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Skoki, w ramach wsparcia zadań z zakresu działalności na rzecz zwiększenia uczestnictwa w życiu społecznym, aktywizacji oraz poprawy stanu fizycznego i psychicznego seniorów.


W ramach przynależności gminy Skoki do Metropolii Poznań zapraszamy seniorów do udziału w dwudniowych warsztatach pod roboczym tyłem „Czas na seniora w gminie Skoki”.
Głównym celem warsztatów jest aktywizacja obywatelska seniorów, budowanie kompetencji interpersonalnych oraz umiejętności w zakresie planowania i realizowania inicjatyw senioralnych, a także przekazanie informacji o usługach dla seniorów.
Szczegóły na plakacie.