17 sierpnia w Lechlinie odbyły się dożynki parafialno – sołeckie zorganizowane przez sołtysa, jednocześnie radnego Pawła Grabińskiego, radę sołecką i księdza proboszcza Sławomira Komorskiego.

Wspólne świętowanie rozpoczęto od korowodu dożynkowego przez całą wioskę, w którym uczestniczyły delegacje z wiosek należących do parafii lechlińskiej, a także dzieci, starościna i starosta dożynek jadący na bryczce oraz sprzęt rolniczy, którym jechali rolnicy z Rościnna, Roszkówka, Grzybowic i Lechlińskich Hubów. Zupełnie miłym zaskoczeniem okazał się proboszcz lechlińskiej parafii, ks. Sławomir Komorski, który w korowodzie dożynkowym przyjechał kombajnem na dożynki pod kościół. Następnie odbyła się Msza święta w kościele, w czasie której składano wieńce oraz dary i płody ziemi. Kaznodzieja skierował słowo do rolników.

Po Mszy świętej wszyscy zgromadzeni przemaszerowali na biesiadnik lechliński, gdzie zostali powitani przez sołtysa. Słowo do zebranych skierował również radny powiatu Piotr Kaczmarek. Następnie nastąpił moment przekazania chleba przez starostów dożynek księdzu proboszczowi, który wspólnie z radą sołecką dzielił chleb z wszystkimi obecnymi. Nie zabrakło także piosenek biesiadnych wykonanych przez zespół Love na czele z radnym Piotrem Wiśniewskim. Uroczystość dożynkową, grą na akordeonie uświetnił również Bogdan Gajewski z Rościnna.

Po występach, była gorąca grochówka oraz chleb ze smalcem i ogórki. Dzięki zespołowi „Twisters” z Nieszawy uczestnicy dożynek mogli się bawić pod chmurką do późnych godzin nocnych.