Dożynki Gminy Skoki w połączeniu z 650-leciem wsi Potrzanowo stanowiły idealny tandem. Były zwyczaje ludowe, rys historyczny, tradycyjny turniej sołectw i znakomite menu. 
Boisko sportowe pełniło funkcję areny dożynkowej. To tutaj, 31 sierpnia 2019, podziwiano wieńce przygotowane przez poszczególne sołectwa. Niezwykle pieczołowicie wypleciony został potrzanowski. Przedstawiał swoistą makietę wsi ze szczegółami charakterystycznymi dla wiejskiej zagrody. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa zdjęć sprzed lat autorstwa Janusza Gliszczyńskiego i idealnie wkomponowana w nią opowieść o dziejach miejscowości spisana przez Bronisława Witta. Ten dzień w pełni należał do Potrzanowa. 
Od miejscowej świetlicy wyruszył korowód prowadzony przez Marka Gramzę – Komendanta Gminnego OSP w Skokach. W takt muzyki ludowej, w wykonaniu kapeli Zespołu Folklorystycznego Wielkopolanie, kroczyły w nim poczty sztandarowe, szli przedstawiciele instytucji, stowarzyszeń i organizacji. Przemarsz w korowodzie był okazją do podziwiania licznych dekoracji ze słomy. Kilkanaście udekorowanych balotów pojawiło się przed domostwami. Zaszczytna funkcja starostów dożynkowych przypadła w udziale Marcie Załuskiej i Tomaszowi Liberskiemu. 

Zgromadzonych przed sceną mieszkańców, rolników i zaproszonych gości, ze szczególnym ukłonem dla twórców wieńców, powitał ze sceny Tadeusz Kłos – Burmistrz Miasta i Gminy Skoki. Nagrodą Herbu Powiatu natomiast – Starosta Wągrowiecki Tomasz Kranc uhonorował specjalistę od mechanizacji rolnictwa – Czesława Kawczyńskiego. 
Przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich z przewodniczącym na czele, zapraszały do kuchni „pod chmurką” i częstowały swojskimi daniami. Panie wcieliły się również w liczne role artystyczne. Furorę dla oczu i podniebień zrobił gigantyczny tort. Jego twórcy: Agnieszka i Marcin Reszelscy dołożyli wszelkich starań, aby wystarczyło słodkiej pyszności dla tysiąca uczestników. Nad wszystkim w ogóle i w szczególe czuwali: sołtys wsi – Wojciech Kmiecik, Stanisław Janecko i Grzegorz Janecko, Piotr Kaczmarek, Anna i Stanisław Kaczmarkowie. Pomagał nieustannie również Eugeniusz Kuczyński. 

Trzynaście drużyn wystartowało w 12 turnieju sołectw. Po raz pierwszy odstąpiono od dojenia sztucznej krowy. Różnorodne konkurencje zapewniły uczestnikom sporo frajdy i dużo emocji. Zwyciężyła ekipa Sławicy. Na drugim miejscu uplasował się Kakulin. Podium należało również do Brzeźna. Puchary i czeki (na drobne sołeckie wydatki) wręczył wszystkim drużynom Burmistrz. 

Podczas świętowania wspierano datkami i loterią rehabilitację Jakuba Pawlaka, podopiecznego Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”. Aukcja dla Kuby jest prowadzona nadal na portalach społecznościowych. Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Skokach zorganizowało dożynkowe zawody strzeleckie. Jak zawsze były puchary i nagrody dla zwycięzców. Najcelniejszym okiem mrugnęli do tarczy Krzesimir Kaczmarek, Agata Ruta i Karol Szulc. Kolejne miejsca zajęli: Jan Królczyk i Bartosz Kubicki(panowie), Iwona Stożek i Joanna Sicińska(panie) Piotr Kotula i Dorian Filipowski(młodzi strzelcy). 

Najmłodsi mogli do woli bawić się na urządzeniach dmuchanych oraz brać udział w licznych animacjach. Wszelkie atrakcje odbywały się na terenie Niepublicznego Przedszkola Artystycznego. Teren udostępniła dyrekcja placówki. Jak na dożynki przystało było niezwykle muzycznie. Hity męskiego grania serwował Dj Karol/podczas turnieju/. Dalej publiczność bawiła się z zespołem Blue Party. Ten rozbawił między innymi przebojami: „Winobranie” i „Słodka witamina”. Do północy rozbrzmiewała muzyka w wykonaniu lokalnej formacji „Trawers”. Za podwójne świętowanie wszystkim jego biesiadnikom dziękujemy. Elżbieta Skrzypczak – w imieniu Biblioteki – współorganizatora imprezy.

Sponsorzy i dobroczyńcy obchodów 650-lecia wsi oraz Dożynek Gminy Skoki:
Burmistrz Miasta i Gminy Skoki
Adam Deminiak
Mariusz Deminiak – EKO BUD
Lech Dworzyński– LEMAR Potrzanowo
Mieczysław Jarzembowski i Małgorzata Wiśniewska– Niepubliczne Przedszkole Artystyczne w Potrzanowie
Agnieszka i Adam Janus – Stan Pol Stacja Paliw Skoki – Antoniewska
Bartłomiej Kaczmarek– ABK Kaczmarek Potrzanowo
Stanisław Kaczmarek– Sklep Polski Potrzanowo
Rafał Kruczek– Stacja Obsługi Pojazdów RAF CAR
Janusz Nowak– Usługi Budowlane
Piekarnia ADDA Rogoźno
Piekarnia EMKA Skoki
Firma Pitbull
Zdzisław Szwed– Budmur
Henryk Tabaczyński – Stajnia Potrzanowo
Zakłady Mięsne Andrzej Bystry
Paweł Mantaj – Stajnia Grzybowice
Obsługa turnieju: Katarzyna Przybysz, Katarzyna Jarzembowska, Daria Urbaniak, Jagoda Kaźmierczak, Dominika Szczepaniak, Witold Bzdęga, Krzysztof Mańka, 
Karol Kłos
Janusz Gliszczyński – wystawa zdjęć
Bronisław Witt – opracowanie dziejów Potrzanowa
Koło Gospodyń Wiejskich w Potrzanowie: dekoracje, pieczywo, kuchnia polowa
Agnieszka i Marcin Reszelscy – twórcy gigantycznego tortu i współdekoratorzy boiska
Gospodynie niezrzeszone w KGW, rolnicy – mieszkańcy Potrzanowa: pieczenie ciast i dekoracje ze słomy.

galeria zdjęć z Dożynek autorstwa Ewy Hermann