W czerwcu członkowie Koła Nr 120 Polskiego Związku Wędkarskiego mieli możliwość uczestniczenia w kilku imprezach o charakterze sportowo- rekreacyjnym.  O otwartym Pikniku Wędkarskim, organizowanym dla dzieci  w dniu 1 czerwca przez Koło pisaliśmy w czerwcowym wydaniu naszego miesięcznika. Dlatego dzisiaj ograniczymy się do 4 pozostałych, o których za pośrednictwem piszącego te słowa informuje naszych czytelników Kapitan Sportowy Koła Mariusz Kielma.

„Puchar VEOLII”

9 czerwca drużyna skockiego Koła PZW w ramach podjętej współpracy z Kołem Wędkarskim „VEOLIA”  Poznań została zaproszona na Zawody Drużynowe o „Puchar VEOLII”. Zawody rozegrane zostały na Łowisku Deszczownia w Iwnie. Nasza drużyna w składzie: Henryk Eliński (1 pkt. sektorowy), Dawid Giziński (1 pkt. sektorowy) i Robert Chelwing ( 2 pkt. sektorowe)  zdobywając  łącznie 4 pkt.  została zwycięzcą zawodów i przywiozła upamiętniający ten sukces okazały puchar do Skoków.

„Drużynowe Mistrzostwa Rejonu I”

Minął tydzień i 15 czerwca na jeziorze Karolewskim w Skokach odbyły się Drużynowe Zawody Spławikowe o Mistrzostwo Rejonu I, do którego skockie Koło należy od poprzedniego sezonu.

Reprezentacja Koła wystąpiła w składzie: Henryk Eliński, Hubert Radziński oraz Robert Chelwing . Każdy z naszych reprezentantów zdobył po 2 punkty sektorowe, co w sumie dało  6 punktów i zapewniło jej zwycięstwo i tytuł Mistrza Rejonu I. Tym samym kolejny puchar pamiątkowy trafił so siedziby skockiego Koła PZW. Równocześnie zgodnie z Regulaminem zawodów nasze Koło zyskało prawo do organizacji Zawodów o Mistrzostwo Rejonu I w przyszłym roku.

Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Skoki

Kolejny weekend, tj. 22 czerwca, to kolejne zawody drużynowe na jeziorze Karolewskim. Tym razem, to związane ze świętem Miasta i Gminy Skoki- Zawody Spławikowe o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy, których gospodarzem było skockie Koło PZW.

Na starcie zgłosiło się 11 zaprzyjaźnionych ze Skoczanami drużyn, z których każda składała się z trzech zawodników oraz kapitana. Zawody rozgrywane były tradycyjnie w systemie sektorowym i trwały 4 godziny, od 9,00 do 13,00. O godzinie 7,00 zawodnicy zostali powitani przez Prezesa Koła Jacka Dudka oraz sędziego głównego Mariusza Kielmę. Po ceremonii powitalnej przystąpiono do omówienia regulaminu oraz do losowania sektorów i stanowisk. Następnie uczestnicy zasiedli do śniadania, a około 8,00 zawody zostały oficjalnie otwarte przez Burmistrza Tadeusza Kłosa, który oddał tradycyjnie strzał z pistoletu hukowego. Po tym zawodnicy udali się na stanowiska i rozpoczęli rywalizację.

Po zakończeniu łowienia Komisja sędziowska zaczęła ważyć złowione ryby i podliczać wyniki a zawodnicy mogli skosztować pysznej wędkarskiej grochówki przygotowanej przez kolegów ze skockiego Koła- Mariana i Piotra Konradów. Około 14,00 nastąpiło ogłoszenie wyników i wręczenie Pucharu oraz upominków za zajęte miejsca w sektorach. W tym też momencie nastąpiła spora niespodzianka, gdyż okazało się że Puchar Burmistrza zdobywając 11 punktów wywalczyła drużyna Urzędu Miasta i Gminy w Skokach, która łowiła w składzie:

Piotr Babrakowski, Krzysztof Manka i Zbigniew Kujawa. Drugie miejsce z wynikiem 13 punktów sektorowych zajęła drużyna PZW „Troć”- gospodarzy jeziora Karolewskiego, a trzecią lokatę z 14 punktami zajęła drużyna Koła PZW Starołęka. Niestety, nie powiodło się tym razem drużynie Koła 120 Skoki, która zdobyła 15 punktów sektorowych i zajęła ostatecznie 5 miejsce. Drużynę tę tym razem tworzyli: Henryk Eliński (7 punktów),  Dawid Giziński (1 punkt) i Hubert Radziński (7 punktów) – członkowie Koła nr 120 pocieszają się, że pierwszy i trzeci zawodnik ze zwycięskiej drużyny, to na co dzień, też ich koledzy z Koła.

Zawodnicy, którzy zajęli miejsca od 1 do  10 w sektorach zostali obdarowani upominkami w postaci sprzętu wędkarskiego ufundowanego przez Burmistrza Tadeusza Kłosa.
Zdjęcia z zawodów znają Państwo tu >>>>

Puchar Prezesa Kola

Tym razem nie w sobotę 29, lecz w niedzielę 30 czerwca pasjonaci wędkarstwa z Koła Skoki spotkali się w miejscowości Miękowo by na rzece Warcie rywalizować o Puchar Prezesa Kola Jacka Dudka. Chociaż aura nie rozpieszczała ze względu na upały, na starcie o godzinie 7,00  się 28 zawodników- 7 juniorów, 1 wędkująca pani i 20 seniorów. Przed przystąpieniem do omówienia regulaminu i losowaniem stanowisk wszyscy mogli posilić się śniadaniem przygotowanym przez żonę Prezesa-  panią Agnieszkę Dudek. Po losowaniu nastąpiło zajęcie stanowisk i walka z rybami i upałem, która trwała do godziny 13,00. Po tym czasie Komisja dokonała ważenia złowionych ryb i ogłosiła wyniki rywalizacji. Teraz okazało się, że w Kategorii juniorów zwyciężyła Amelia Radzińska z wynikiem 2,45 kg. Drugie miejsce łowiąc 2,18 kg ryb zajęła Julia Dziabas a trzecie miejsce z 1,46 kg ryb Julia Konrad. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że w Kategorii  junior w udział wzięły 4 dziewczęta i tylko 3 chłopców. W Kategorii seniorów z wynikiem 9,40 kg zwyciężył Henryk Eliński. Drugi by Dawid Giziński z wynikiem 4,56kg a trzeci Marek Kubicki z 4,14 kg złowionych ryb.

Zdobywcy  trzech pierwszych miejsc w swych kategoriach zostali nagrodzeni pucharami, które wręczył osobiście fundator – Prezes Jacek Dudek. Na koniec spotkania nad Wartą jego uczestnicy mogli skorzystać z pysznego bigosu przygotowanego i serwowanego przez panią Agnieszkę oraz z grzanych kiełbasek z wody i z chleba ze smalcem.

Lipiec też zapowiada się dla wędkarzy bardzo pracowity, bo oprócz udziału w kilku zawodach będą gościć też przyjaciół wędkarzy z Niemiec i z Holandii.