Drodzy mieszkańcy  Gminy Skoki  zachęcamy do zakładania kompostowników na terenie swoich nieruchomości i wykorzystywania kompostu jako nawozu naturalnego w przydomowych ogródkach. Poniżej przedstawiamy zasady skutecznego kompostu.

1 KOMENTARZ

  1. Super zawsze od zawsze miałem kompostownik i popieram taką inicjatywę. Tylko zastanawia mnie fakt dlaczego mamy płacić za odbiór tzw. „pojemników brązowych” jeśli ich realnie nie oddajemy? Czy Gmina brała pod uwagę kiedy szanowna rada zgodziła się w 100% na podwyżkę odpadów w kwocie ~80% więcej? Dlaczego Pan z „Gminy” podczas uzasadniania przed radą cen podwyżki ubolewał nad tym że z roku na rok jest więcej odpadów?!!! Czy nie oto chodziło żeby ludzie segregowali i nie wyrzucali śmieci do np. „lasów” itd. Czy ustawa śmieciowa miała wprowadzić porządek i naukę dbałości o środowisko ? Czy nie taki był zamysł ustawy? Jeśli firmie która obecnie wygrała przetarg a przeliczyła się to raczej nie jest problem w dobie ustawy o Zamówieniach Publicznych. Można rozwiązać umowę i ogłosić ponownie przetarg taka możliwość jest w ustawie! Czy lepiej mamy dokładać jako mieszkańcy do tego przetargu? Czy komisja rewizyjna może przedstawić na jednym z spotkań rady wyniki z kwot jakie są ze sprzedaży produktów które podlegają recyklingowi?

Comments are closed.