W Skokach nad jez. Karolewskim na odcinku ul. Polnej przechodzącej w drogę leśną Nadleśnictwa Durowo umieszczone zostały znaki zakazujące ruch motocyklami i quadami. Jest to teren rekreacyjny nad jeziorem, gdzie porusza się dużo pieszych i rowerzystów. Jest to także szlak pieszy i rowerowy na którym znajduje się kładka pieszo – rowerowa, która została w tym roku całkowicie odnowiona.

Przypominamy także, że tereny leśne w większości są wyłączono z ruchu pojazdami silnikowym. Duże spustoszenie i hałas powoduje na nich ruch zwłaszcza motocykli i quadów.


W ostatnich latach znacznie wzrosło zainteresowania sportami motocyklowymi, także w gminie Skoki, gdzie grupa pasjonatów pod nazwą ENDUROSKOKI WLKP wspólnie w Motoklubem Wielkopolska, przy współudziale Gminy Skoki, stworzyła własnymi siłami tor motocyklowy do jazdy motorami cross/enduro w Roszkowie. Załączamy Regulamin toru. O sukcesach sportowych skockich motocyklistów pisaliśmy w artykule http://www.gmina-skoki.pl/news/sports/128643-sukcesy-skockich-motocyklistow/

W imieniu motocyklistów ENDUROSKOKI zapraszamy na jego oficjalne otwarcie w sobotę 28 lipca o godz. 16.

Mamy nadzieję, że obecność takiego toru przeniesie w jakimś stopniu ruch motocyklowy na ten teren.