W związku z przejęciem przez Gminę Skoki dworców kolejowych w Skokach, Sławie Wlkp. oraz Roszkowie, w ramach unijnego dofinansowania, planowana jest modernizacja wyżej wymienionych budynków. Opracowania powstaną do końca czerwca 2015

Zanim zostanie opracowana koncepcja na modernizację budynków dworcowych chcielibyśmy poznać Państwa opinie i pomysły, dotyczące nowych funkcji, które mogłyby zostać przypisane tym budynkom.

Zachęcamy wszystkich, którzy mają ciekawe pomysły na zagospodarowanie pomieszczeń dworcowych w Skokach, Sławie Wlkp. oraz Roszkowie do przesyłania swoich propozycji na adres e-mailowy  sekretariat@gmina-skoki.pl lub złożenie bezpośrednio w sekretariacie Urzędu Miasta i Gminy Skoki ul. Ciastowicza 11.

Na pomysły czekamy do 31 maja br.

Poniżej przedstawiamy opis poszczególnych obiektów:


 

Dworzec w Skokach 

1-skokiBudynek główny wykonany w technologii tradycyjnej jako obiekt dwukondygnacyjny, podpiwniczony z poddaszem użytkowym. Na parterze budynku głównego znajdują się pomieszczenia związane z obsługą podróżnych – obecnie część jest nieczynna.

Na piętrze i poddaszu znajdują się łącznie trzy mieszkania do których dostęp jest przez niezależną klatkę schodową.

Zestawienie pomieszczeń do zagospodarowania:

Piwnica 132,40 m2

Parter 336,80 m2

Piętro 178,90 m2

Poddasze (pow. podłogi) 142,90 m2

BUDYNEK MAGAZYNOWY W SKOKACH

Budynek magazynowy wykonany jest w technologii tradycyjnej jako obiekt jednokondygnacyjny, niepodpiwniczony – obiekt zniszczony przez pożar (do odbudowy) Powierzchnia użytkowa 172,00 m2

Dworzec w Sławie Wlkp.

1-slawaWBudynek główny wykonany w technologii tradycyjnej jako obiekt dwukondygnacyjny, podpiwniczony z poddaszem użytkowym. Na parterze budynku głównego obecnie znajdują się pomieszczenia wynajęte na prowadzenie działalności gospodarczej (Bar Zapiecek)

Na piętrze znajdują się dwa mieszkanie dostępne przez niezależną klatkę schodową. Na poddaszu budynku znajdują się różne pomieszczenia.

Zestawienie pomieszczeń do zagospodarowania:

Piwnica 68,30 m2

Parter 127,90 m2

Piętro 106,40 m2

Poddasze (pow. podłogi) 94,40 m2

Dworzec w Roszkowie

1-roszkowoBudynek główny wykonany w technologii tradycyjnej jako obiekt dwukondygnacyjny, podpiwniczony. Cały budynek jest obecnie nieużytkowany.

Zestawienie pomieszczeń do zagospodarowania:

Piwnica 64,40 m2

Parter 117,30 m2

Piętro 57,30 m2

Poddasze (pow. podłogi) 64,50 m2

Dla osób szczególnie zainteresowanych istnieje możliwość udostępnienia rzutów budynków w skali 1:50 w Urzędzie Miasta i Gminy Skoki w pokoju nr 1