Mylili się Ci, którzy myśleli, że z uwagi na tzw. „śmieciowe zamieszanie” Konkurs Piękna i Zielona Gmina 2013 w tym roku się nie odbędzie. Pracownicy ochrony środowiska dwoili się i troili i z małym opóźnieniem ale przeprowadzili i rozstrzygnęli Konkurs budzący od lat wiele emocji w naszej Gminie.

Oceny zgłoszonych 37 ogrodów, w tym aż 27 z samych Skoków komisja konkursowa w składzie Aleksandra Frankowska, Monika Wysocka, Daria Strąk i Krzysztof Mańka dokonywała w dniach 39-31 lipca.

Wybór najlepszych nie był łatwy, poza trzema pierwszymi miejscami, po raz pierwszy zdecydowano przyznać cztery wyróżnienia, które otrzymali:

– Aneta Oksza – Skibińska – Skoki,

– Beata Karczewska – Lechlin,

– Iwona i Paweł Tyll – Skoki,

– Natalia Nowakowska – Skoki.

Zdobywcami pierwszych trzech miejsc zostali:

– I miejsce – Halina Wojciechowska – Skoki,

– II miejsce – Anna Piotrowska – Skoki,

– III miejsce – Joanna i Daniel Michalscy – Skoki.

Podsumowanie Konkursu z udziałem Burmistrza Tadeusz Kłosa odbyło się w dniu 19 września w sali skockiej Biblioteki. Przy kawie i słodkim co nieco Burmistrz wręczył wszystkim pamiątkowe dyplomy i wartościowe nagrody rzeczowe.

Kolejny Konkurs już za rok, serdecznie już dziś zapraszamy do udziału w nim.