W niedziele, 22 października br. do ogólnopolskiej akcji „Zapal znicz pamięci” tradycyjnie włączyli się mieszkańcy Skoków, przede wszystkim członkowie Towarzystwa Miłośników Miasta Skoki i Ziemi Skockiej. Zapalono znicze na mogiłach zamordowanych we wrześniu 1939 mieszkańców miasta i gminy oraz pod pamiątkową tablicą na skockim Rynku upamiętniających poległych i pomordowanych na frontach II wojny światowej.

Ponadto znicze zapłonęły ku pamięci skoczan zamordowanych na Wschodzie (Katyń, Charków i  Kalinin-Twer) a także poległych i zmarłych powstańców wielkopolskich (tablice na bramie cmentarza parafialnego). Znicz zapalono również w Antoniewie koło Skoków, gdzie w czasie okupacji hitlerowskiej mieścił się oflag – obóz dla jeńców wielu europejskich narodowości.