W całej Polsce ruszyła rekrutacja SuperW, czyli wolontariuszy SZLACHETNEJ PACZKI i AKADEMII PRZYSZŁOŚCI! W tym roku w całej Polsce poszukujemy aż 13 500 wolontariuszy, którzy zorganizują mądrą pomoc dla najbardziej potrzebujących rodzin i dzieci. Na terenie Gminy Skoki również szukamy chętnych do zaangażowania!

Zgłaszać się można do końca października przez stronę www.superw.pl SZLACHETNA PACZKA i AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI to dwa ogólnopolskie programy społeczne organizowane przez Stowarzyszenie WIOSNA, które od 2001 r. pomagają ludziom wydobywać to, co w nich najpiękniejsze.

Kim jest SuperW?

W SZLACHETNEJ PACZCE SuperW, czyli wolontariusz, dociera do rodzin, które znalazły się w trudnej sytuacji. Poprzez spotkania z rodziną określa, jaki rodzaj pomocy będzie dla nich mądrą pomocą, dającą impuls do zmiany. Następnie łączą potrzebujących z darczyńcami. Aż 79% SuperW Paczki uważa, że udział w programie to najważniejsze wydarzenie w ich życiu. Wolontariusze AKADEMII PRZYSZŁOŚCI przez cały rok regularnie spotykają się raz w tygodniu z dziećmi, które nie wierzą w swoje możliwości i nie odnajdują się w szkolnej rzeczywistości. Poprzez spotkania stają się dla podopiecznego przyjacielem i mentorem. SuperW uczy dziecko jak wygrywać i przeprowadza go od porażki w szkole, do sukcesu w życiu.

Bez SuperW nie ma Paczki i Akademii..

Ilość zaangażowanych wolontariuszy przekłada się na to, ilu potrzebującym rodzinom i dzieciom będziemy mogli pomóc w nadchodzącej edycji. Na terenie Gminy Skoki poszukujemy 15 śmiałków do naszej drużyny! – Aczkolwiek jeśli zainteresowanie będzie większe, będziemy bardzo się cieszyć J

W ubiegłorocznej edycji dzięki pracy wolontariuszy SZLACHETNEJ PACZKI i AKADEMII PRZYSZŁOŚCI w całej Polsce pomoc otrzymało blisko 19 tysięcy rodzin i ponad 2000 dzieci w AKADEMII PRZYSZŁOŚCI.