Powód do radości Skoczanie, a zwłaszcza posiadacze pojazdów mechanicznych zyskali z początkiem stycznia tego roku. Bo oto w Skokach otworzono nowo wybudowaną Okręgową Stację Kontroli Pojazdów, tj. punkt usługowy jakiego od kilku lat zazdrościliśmy mieszkańcom sąsiednich gmin. Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów o numerze PWA/013 przy ul. Parkowej w Skokach, to obiekt którego budowę właściciel Rafał Kruczek rozpoczął w listopadzie 2011 roku, a którego efekt właśnie widzimy. Oprócz stacji kontroli pojazdów działającej w uzgodnieniu z Wydziałem Komunikacji Starostwa Powiatowego w Wągrowcu i prowadzącej badania techniczne wszelkiego rodzaju pojazdów, działa w nim też: serwis bieżących napraw pojazdów i sklep motoryzacyjny, a w najbliższym czasie planuje się uruchomienie usługi w zakresie kontroli geometrii układów jezdnych pojazdów.

Nowo otwarta Stacja Kontroli Pojazdów pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze mieszkańcom Gminy Skoki, którzy nie będą musieli jeździć do innych miejscowości aby dokonać rocznego przeglądu swojego auta. Panu Rafałowi gratulujemy pomysłu i życzymy prężnego rozwoju działalności.