Obok wspomnianej już w poprzednim newsie siłowni zewnętrznej przy kompleksie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum oraz nowej siedziby Biblioteki Publicznej w Skokach znajduje się najnowocześniejszy w naszej Gminie plac zabaw dla dzieci.

Sąsiedztwo szkół, nowoczesnej multimedialnej Biblioteki, siłowni zewnętrznej oraz placu zabaw dale możliwość m.in. rodzinnego spędzenia wolnego czasu w harmonii ciała i umysłu. Samorząd Gminy Skoki od wielu lat dba o swoich mieszkańców, zapewniając im nie tylko coraz lepsze drogi, wodociągi, oświetlenie ulic i inną niezbędną do życia infrastrukturę. Dużo środków inwestowanych jest także w tzw. „wolny czas” zarówno poprzez infrastrukturę jak i imprezy kulturalno-rekreacyjno- sportowe. Prężnie działająca Biblioteka sprawiła, iż występują u nas gwiazdy największego polskiego formatu. Wiele imprez sportowych, wiecznie „okupowany” Orlik oraz cała masa rajdów rowerowych i wycieczek pieszych to wyjście naprzeciw potrzebom mieszkańców związanym z ogromnym ostatnio ogólnoświatowym trendem na aktywność fizyczną.

Spędzanie wolnego czasu to także aktywne zabawy z naszymi dziećmi, Gmina Skoki od wielu lat dostrzega to i dlatego m.im. realizuje inwestycje związane z budową placów zabaw. Wspomniany powyżej plac jest piątym na terenie miasta Skoki, poprzednie istnieją od wielu lat i ulegają ciągłym modernizacjom tj. przy ul. Polnej, ul. Podgórnej- Poprzecznej, ul. Krętej oraz przy Przedszkolu Samorządowym w Skokach. Pozostałe 14 placów zabaw znajduje się na terenie Gminy w miejscowościach: Rościnno, Roszkowo, Rakojady, Raczkowo, Stawiany, Sławica, Sława Wielkopolska, Pawłowo Skockie, Niedźwiedziny, Lechlin, Jagniewice, Glinno, Chociszewo i Brzeźno.

kreta

Placów zabaw będzie przybywać, Gmina pozyskała do tej pory blisko 200 tyś zł środków zewnętrznych na ten cel. Tylko przykro czasem, jak trzeba naprawiać szkody wyrządzone przez wandali, najlepiej obraduje to zdjęcie, nic dodać nic ująć!