Dziś, 15 grudnia miał miejsce odbiór końcowy i przekazanie do eksploatacji inwestycji „Budowa zintegrowanego punktu przesiadkowego w Skokach” zadania, na które jak do tej pory gmina Skoki pozyskała największe środki zewnętrzne w wysokości 3,5 miliona złotych, stanowiące 85 % kosztów zadania.

W ramach tego przedsięwzięcia przy dworcu kolejowym w Skokach przebudowano ulicę Dworcową, gruntownie uporządkowano teren, powstało ponad 120 miejsc parkingowych, zatoka autobusowa oraz wiata rowerowa.

Od pierwszego stycznia będzie tu funkcjonował zintegrowany punk przesiadkowy z jedynym w Skokach przystankiem autobusowym.

Odbioru dokonał Burmistrz Tadeusz Kłos, Artur Nowakowski kierownik referatu infrastruktury i gospodarki przestrzennej z inspektorem nadzoru Zdzisławem Futro oraz Mariuszem Kowalskim właścicielem firmy KOMA realizującym zadanie.

4 KOMENTARZE

  1. Dzien dobry
    Czy wiadomo moze czy sam budynek dworca pkp w skokach zmieni sie od zewnatrz jak i od wewnatrz?
    W chwili obecnej niestety dworzec zatrzymal sie w latach 80. i odstrasza podrozujacych.
    Pozdrawiam

    • Bardzo słuszna uwaga. Nam też na tym zależy. Rewitalizacja budynku dworca to osobne zadanie, cały czas walczymy aby zdobyć na to środki z UE ale konkurencjac jest duża i jest bardzo ciężko, nie dopuszczamy jednak, może za którymś razem się uda.

  2. Wszystko ładnie pięknie, ale szkada że przy takiej inwestycji nie zamontowano oświetlenia na całej ul. Dworcowej. Jeżdżę pociagiem do pracy o 6:20 i 17:30 powrót, żeby dojsc na dworzec wybieram drogę przez parking bo na chodniku pasują ciemności egipskie. Szkoda, na prawdę szkoda …

Comments are closed.