Najpiękniejsze są proste historie. O rodzince i ich czworonożnych przyjaciołach, o skrzydlatych pomocnikach, o tarapatach w gródku i o radosnym wyrywaniu rzepki. Bo proste rzeczy stają się magiczne za sprawą teatru. Zabawna opowiastka o rzepce, która miała odsłonę w naszej szkole w przeddzień Międzynarodowego Dnia Dziecka, zaskarbiła sobie sympatię wszystkich widzów – tych najmłodszych i tych zupełnie dorosłych. Tym razem aktorzy, prywatnie rodzice uczniów z klasy 2 d, swoją wspaniałą grą zaświadczyli, że na wspólną zabawę i na szkołę nigdy nie jest za późno. Przygotowali wspaniałą inscenizację utworu „Rzepka” J. Tuwima i zaprezentowali ją przed szkolną publicznością, zdobywając ogromny aplauz. Ta niezwykła niespodzianka wraz z bogactwem walorów aktorskich, muzycznych i plastycznych sprawiła widzom wiele radości.

Dyrektor szkoły Wiesław Berendt podziękował wszystkim uczestnikom za artystyczną ucztę i dawkę humoru. Aktorami byli: Dziadek pan Grzegorz Korczak, Babcia pani Magdalena Korczak, Szczeniaczek Mruczek pani Malwina Gracz, Kicia pani Izabela Grzechowiak, Kurka – pani Ilona Jasińska, Bocian pani Natalia Radzińska, Rzepka pan Hubert Radziński, Żabka pani Aleksandra Kliczbor, Kawka pani Jolanta Śrama, Narrator pani Karina Mysakowska, Gąska pani Paulina Jeske, Wnuczek Jacek Mania (uczeń gimnazjum). Kreatywnym rodzicom pomagały nauczycielki: Aldona Lubiatowska (wychowawczyni 2d), Paulina Jeske (scenografia) i Jowita Maćkowiak (podkład muzyczny).

Za rewelacyjny występ dziękujemy!
W imieniu widzów
Renata Stróżewska