Dzień Edukacji Narodowej

12 października w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dzieci z grupy 5-latków pod kierunkiem nauczycielki Agnieszki Serafin przygotowały uroczystą akademię, podczas której piosenkami i wierszami podziękowały wszystkim Paniom pracującym w przedszkolu za opiekę, naukę, a przede wszystkim za serce, codzienną troskę i życzliwość.

2-dzien_nauczyciela__1 3-dzien_nauczyciela__2 4-dzien_nauczyciela__3 5-dzien_nauczyciela__4 1-dzien_nauczyciela__5


Spotkanie z Pyrkiem

6-pyrek_17-pyrek_28-pyrek_39-pyrek_45 listopada nasze przedszkole odwiedził niecodzienny gość – sierżant Pyrek. Sierżant Pyrek to maskotka Wielkopolskiej Policji. Towarzyszyła mu st. sierż. Maria Ratajczak, która opowiadała dzieciom o bezpiecznym poruszaniu się po drogach. Przypomniała zasady przechodzenia przez jezdnię oraz inne ważne zasady bezpieczeństwa w drodze do i z przedszkola. Okazało się, że dzieci świetnie orientują się na jakich światłach należy przechodzić przez jezdnię, że ulica nie jest miejscem do zabaw, kto pomaga ludziom i pod jakie numery telefonów należy dzwonić gdy dzieje się coś niedobrego. Jednak największe zainteresowanie budziła ogromna maskotka. Dzieci miały możliwość uściśnięcia łapy Pyrka oraz zrobienia z nim pamiątkowego zdjęcia. Czas upłynął nam bardzo szybko. Sierżant Pyrek musiał wracać – czekały na niego inne dzieci.


11 LISTOPADA

,,Ojczyzna moja – to ta ziemia droga,

gdziem ujrzał słońce i gdziem poznał Boga,

gdzie ojciec, bracia i gdzie matka miła

w polskiej mnie mowie pacierza uczyła.”

Dnia 09 listopada w naszym Przedszkolu spotykaliśmy się na apelu z oka­zji 84 rocznicy odzyskania niepodległo­ści przez Polskę, uroczystości poświęco­nej Ojczyźnie i wolności. Dzieci z grupy integracyjnej przygotowały uroczystą akademię z okazji Święta Naszej Ojczyzny – 11 listopada Dnia Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się krótką inscenizacja historyczną, później nastąpiło wprowadzenie flagi Polski i odśpiewanie Hymnu Państwowego. Dalszy ciąg uroczystości uświetniła część artystyczna – patriotyczne wiersze oraz piosenki.  Ten dzień utkwi nam w pamięci na kolejny rok ,a  przeżyliśmy go dumnie i z uśmiechem na twarzy.