Kibicowaliśmy polskiej reprezentacji w X Memoriale Huberta Jerzego Wagnera

20 lipca w Zielonej Górze odbył się X Memoriał Huberta Jerzego Wagnera.32 osobowa grupa gimnazjalistów dzięki finansowemu wsparciu Fundacji Huberta Jerzego Wagnera, która bezpłatnie przekazała bilety oraz szkoły mogła w fantastycznej atmosferze kibicować polskiej reprezentacji mężczyzn w piłce siatkowej.

1-memoria-Gminazjum

Turniej ten, był ostatnim sprawdzianem przed tegorocznymi Igrzyskami Olimpijskimi w Londynie dla trzech z czterech grających w turnieju zespołów. W piątek w pierwszym dniu trzydniowych zmagań rozegrane zostały dwa spotkania. Polska reprezentacja pokonała reprezentację Iranu 3:0, a reprezentacja Niemiec zwyciężyła z Argentyną 3:1. Tradycją jest podczas memoriału prezentacja zawodników „ złotej” drużyny Huberta Jerzego Wagnera, mistrzów olimpijskich z Montrealu i mistrzów świata z Meksyku oraz projekcja krótkiego filmu przedstawiającego samego trenera. Obydwa spotkania , niesamowita atmosfera oraz fantastyczna organizacja wywarły na nas ogromne wrażenie i pozostawiły miłe wspomnienia. Mamy nadzieję, że dzięki przychylności i życzliwości osób i instytucji, które niejednokrotnie nas wspierały będziemy mogli uczestniczyć w przyszłorocznym XI Memoriale Huberta Jerzego Wagnera.


Doskonalili umiejętności techniczno-taktyczne z piłki siatkowej.

W sierpniu w ramach wypoczynku letniego organizowanego przez nasze Gimnazjum siedemnastoosobowa grupa dziewcząt i chłopców uczestniczyła w zajęciach z piłki siatkowej w ramach obozu dochodzącego . Przez 4 dni doskonalili swoje umiejętności techniczno-taktyczne z piłki siatkowej oraz rozwijali swoją sprawność fizyczną. Ta forma zajęć na stałe wpisała się w wakacyjny kalendarz i cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Mam nadzieję, że czas spędzony w szkole przez uczestników tej formy wypoczynku nie był stracony. Codziennie uczniowie uczestniczyli w dwóch treningach, mieli do dyspozycji sale z łóżkami gdzie po treningu mogli odpocząć. Po zakończonych zajęciach młodzież spożywała wspólny obiad i ok. godziny 14.30 rozchodzili się do domu. Środki finansowe na powyższy cel zostały przekazane z budżetu Gminy jako dotacja celowa. Zajęcia prowadził W. Sierzchuła i niżej podpisana.

Hanna Węglewska


Sienneńskie Biegi Przełajowe.

5 października odbyły się XX Jubileuszowe Sienneńskie Biegi Przełajowe. Od lat nasza szkoła uczestniczy w tych zawodach, zdobywając czołowe miejsca. Również tym razem zawodnicy i zawodniczki naszego gimnazjum, startując w dwóch kategoriach wiekowych wywalczyli zespołowo   III miejsce i wspaniały puchar. Część uczniów z klas drugich i pierwszych nie mogła uczestniczyć w tych zawodach ze względu na udział w zawodach organizowanych przez LZS Wielkopolska we Wrześni. Z informacji uzyskanych w przyszłym roku nastąpi zmiana terminu zawodów w Siennie, co umożliwi udział wszystkim zainteresowanym.

Skład reprezentacji: Patrycja Korczak, Klaudia Juś, Jagoda Berent, Kamila Myszka, Klaudia Kucharska, Katarzyna Hepner, Roksana Klimczak, Klaudia Załęska, Patrycja Springer, Daria Stajkowska, Daria Kucz, Anna Świątkowska, Kinga Loręcka, Dominika Szczepaniak, Mikołaj Wieczorek, Sebastian Wieczorek ,Marek Jahnz, Bartosz Stawiński, Adrian Dudek, Tomasz Markiewicz, Paweł Nowak, Dorian Karczewski, Marta Elińska, Krzysztof Suchy, Krzysztof Charzyński, Daria Cegielska, Daria Ćwiertniak.

W klasyfikacji indywidualnej nasi reprezentanci zajęli:

w kategorii klas I i II – Klaudia Załęska III m.

w kategorii klas III – Anna Świątkowska II m.

Daria Kucz III m.

Dorian Karczewski IIm.

Opiekunowie: Alicja Nowak, Agnieszka Fertsch, Hanna Węglewska.

Hanna Węglewska


ORLIK VOLLEYMANIA

2-orlik-GimnazjumTegoroczna ,druga już edycja turnieju piłki siatkowej ORLIK VOLLEYMANIA została zorganizowana na szerszą skalę i swoim zasięgiem objęła wszystkie 16 województw. Zawodnicy i zawodniczki w dwóch kategoriach wiekowych rywalizowali podczas 512 turniejów na 128 Orlikach. Organizatorem przedsięwzięcia jest Polski Związek Piłki Siatkowej.  Turniej zorganizowany został w trzech etapach: eliminacje wojewódzkie, finały wojewódzkie oraz finał ogólnopolski. Rozegrany on został 6 i 7 października na Placu Mancowym w Sopocie.

Paweł Papke jeden z najlepszych polskich siatkarzy, osiągający swoje najlepsze wyniki w latach 1996 – 2007, został Ambasadorem tegorocznej edycji turnieju Orlik Volleymania. Ten znany siatkarz był reprezentantem Polski i wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski. Był czołową postacią Ligi Polskiej oraz filarem reprezentacji Polski. W swojej bogatej karierze sportowej aż pięciokrotnie zdobywał Mistrzostwo Polski. Dwukrotnie był wicemistrzem Polski oraz dwa razy wygrywał Puchar Polski. Paweł Papke był wyróżniającym się zawodnikiem już w czasach juniorskich. Wraz z Reprezentacją Polski zdobywał Mistrzostwo Świata i Mistrzostwo Europy Juniorów.

Nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w tym ogólnopolskim turnieju. Dwa zespoły dziewcząt reprezentowały nas 14 września w Koziegłowach podczas eliminacji do finału wojewódzkiego. Zespół w składzie: Dominika Szczepaniak, Julia Burzyńska, Marta Kubicka, Agata Herkt, Patrycja Dudzińska, Daria Kucz ,Wiktoria Stróżyńska i Anna Świątkowska zajął I miejsce i zapewnił sobie awans do finału wojewódzkiego. Nasz drugi zespół w składzie: Paula Królczyk, Marta Koczorowska, Eliza Mieleszczuk, Karolina Saukens, Blanka Kopydłowska, Zuzanna Rychlicka, Karolina Gasińska i Kamila Podraza zajął II miejsce.

Turniej rozgrywany był na 8 orlikach w każdym województwie , najlepsze zespoły z każdego orlika awansowały do finału wojewódzkiego. W związku z wycofaniem się jednego zespołu z udziału w finale, nasz drugi zespół awansował do finału z II miejsca. 29 września odbył się Finał Wojewódzki. Nasz pierwszy zespół walczył w finale o I miejsce i awans do Finału Ogólnopolskiego z zespołem UKS Olimp Września. O rozstrzygnięciu wyniku meczu decydował jeden set, rozgrywany do 25 punktów. Po niezwykle emocjonującej i wyrównanej walce nasze dziewczęta przegrały i zajęły II miejsce w Finale Wojewódzkim. Mecz zakończył się wynikiem 25:23, do wielkiego finału zabrakło 2 małych punktów.

17 września o awans do finału wojewódzkiego walczyła reprezentacja chłopców w składzie: Krzesimir Kaczmarek, Hubert Sygnecki, Łukasz Rakowski, Mikołaj Druciarek, Szymon Druciarek, Patryk Stoiński, Hubert Łukaszewski, Bartosz Szymaś. Chłopcy pokonali wszystkich swoich rywali i z kompletem punktów zajęli I miejsce premiowane awansem do finału wojewódzkiego. 30 września 8 najlepszych zespołów walczyło o prawo reprezentowania województwa wielkopolskiego w Finale Ogólnopolskim w Sopocie. Najlepsi okazali się chłopcy z Gostynia, a nasza reprezentacja uplasowała się na miejscach V – VI. Opiekun dziewcząt: Hanna Węglewska . Opiekun chłopców: Wiesław Sierzchuła

Hanna Węglewska