Wieczór zaduszny z poezją, muzyką i tańcem

1-Lechlin_wieczor_zaduszny_12-Lechlin_wieczor_zaduszny_2Dzień Wszystkich Świętych, a następnie Zaduszki to dni pamięci o tych co już odeszli, których już nie ma wśród nas. Polska tradycja nakazuje odwiedzanie w te dni grobów, zapalenie zniczy, złożenie wieńców i kwiatów. Dla nas święta te stały się okazją, by przygotować uroczystość „Wieczór Zaduszny z poezją, muzyką i tańcem”.

3-Jabkowo_wieczor_zaduszny_24-Jabkowo_wieczor_zaduszny_1Podczas wieczoru, który odbył się w szkole w Jabłkowie i w Lechlinie, zaprezentowane zostały wiersze i utwory muzyczne wywołujące nastrój wspomnień i rozmyślań nad znaczeniem i wymową Wszystkich Świętych. Poszczególne recytacje oddzielone zostały nastrojową muzyką, a spotkanie zakończyła choreografia taneczna w wykonaniu dziewcząt. Stworzenie tego szczególnego nastroju pobudziło w słuchaczach refleksję na temat sensu i kruchości ludzkiego życia. Podczas spotkania, w klimacie wyciszenia i skupienia, możliwym stało się przygotowanie do przeżywania uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego.

Joanna Tomczak


Dzień życzliwości i pozdrowień

5-dzien_zyczliwosci21 listopada przypadał Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. My obchodziliśmy to święto dzień wcześniej. Naszym celem była promocja życzliwości, uśmiechu i wzajemnej sympatii. Przekonywaliśmy, że uśmiech i nienaganne maniery są wciąż modne, a kultura osobista jest gwarancją sukcesu.

Dziewczyny z Rady Samorządu Uczniowskiego wykonały emblematy życzliwości i wręczały je uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły przed rozpoczęciem lekcji. Każdy z uczniów losował osobę z klasy, dla której musiał być tego dnia szczególnie życzliwy i serdeczny. Natomiast ściana szkolnego korytarza została przyozdobiona Drzewkiem Pozdrowień, na którym uczniowie wieszali serduszka z życzeniami. Dzień zakończyliśmy wyborem najżyczliwszej osoby z klasy. Zwycięzcami okazali się:

Aneta Zalewska – klasa I

Zofia Drewicz – klasa II

Joanna Łukasik – klasa III

Patrycja Dudek – klasa IV

Wiktoria Klimczak – klasa V

Patryk Piechowiak – klasa VI

Gratulujemy i życzymy wszystkim, by każdy dzień był pełen życzliwości i uśmiechu, a nie tylko ten jeden kalendarzowy 

Joanna Tomczak