Pasowanie na przedszkolaka

W październiku Przedszkola Stowarzyszenia Edukacyjnego Tęcza obchodziły ważną uroczystość jaką jest Pasowanie na Przedszkolaka.

Pasowanie na przedszkolaka w Rejowcu.

21-pasowanie_rejowiec_222-pasowanie_rejowiec_1W piątek 12 października przyjęliśmy do grona przedszkolaków w Rejowcu 10 – cioro dzieci, pięciu chłopców i pięć dziewczynek. Na przedstawienie przybyli rodzice pasowanych dzieci, pani Agnieszka Skraburska – wicedyrektor przedszkola, pani Małgorzata Hinc – kierownik placówki i księża. Maluchy wspólnie z paniami przygotowały krótki występ, podczas którego śpiewały piosenki, mówiły wiersze, gimnastykowały się i spróbowały nawet soku z cytryny. Po uroczystym przyrzeczeniu pani Agnieszka Skraburska dotykając piórem ramion dzieci dokonała ich pasowania i wręczyła im dyplomy oraz słodkie upominki. Dzieci otrzymały gromkie brawa, po czym wszyscy udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, którzy również mogli przy kawie porozmawiać o swoich pociechach.

Pasowanie na Przedszkolaka w Jabłkowie

18-pasowanie_jablkowo_219-pasowanie_jablkowo_320-pasowanie_jablkowo_1Dnia 19 października 2012r w Jabłkowie odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Był to wyjątkowo ważny dzień, szczególnie dla dzieci, które we wrześniu po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola. Rodzice oraz zaproszeni goście w miłej atmosferze wysłuchali występu przedszkolaków z grupy „Pszczółek” i „Słoneczek”. Po akademii pani wicedyrektor dokonała uroczystego pasowania nowych dzieci i wręczyła dyplomy. Teraz oficjalnie należą oni do społeczności przedszkolnej. Na koniec czekała wszystkich słodka niespodzianka.

Pasowanie na Przedszkolaka w Łosińcu

23-pasowanie_losiniec_124-pasowanie_losiniec_2Dnia 25.10.2012 w Przedszkolu Publicznym w Jabłkowie oddział Łosiniec odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka dzieci nowo przybyłych do przedszkola. Na imprezę zostali zaproszeni goście pani Sołtys wsi Łosiniec, Dyrekcja Przedszkola oraz pani Pedagog. Jak zawsze dzieci niesamowicie przeżywały ten dzień od samego rana czuć było wśród nich ogromne podekscytowanie. Już sama obecność Rodziców i występ przed nimi był dużym przeżyciem. Tym razem dzieci powitały Rodziców i zaproszonych gości piosenką „ Jedzie pociąg z daleka”, następnie dużymi oklaskami przywitały GOŚCIA, była to wróżka, która przybyła pomóc przedszkolakom zdać ich pierwszy egzamin. Dzieci podzielone zostały na trzy grupy, każda z nich miała stworzyć obraz „ Super Przedszkolaka” przy pomocy różnych środków dydaktycznych. Jedna z grup malowała farbami, druga wycinała z kolorowego papieru, a trzecia z makulatury. Wszystkie grupy świetnie się ze sobą zintegrowały, a wytwory ich prac przeszły wszelkie oczekiwania. Po prezentacji „ Super Przedszkolaków” pani Dyrektor Przedszkola pasowała maluchy na dzielne zuchy wręczając im podarunki- dyplomy, słodycze i plecaki. Po tej zabawie wszyscy z miłą chęcią zasiedli do poczęstunku.


 

Wizyta w „Małpim Gaju”

– przedszkolaków z Łosińca

16-wycieczka_losieniec_117-wycieczka_losieniec_22 października przedszkolaki z Łosińca wybrały się wraz z wychowawczyniami do Małpiego Gaju w Poznaniu. Dzieci były oczarowane barwnym placem zabaw z basenem z piłeczkami, dmuchanym zamkiem, różnymi zjeżdżalniami i torem przeszkód. Wszystkim dopisywał doskonały humor. Po szalonej zabawie przyszedł czas na odpoczynek. Dzieci ze spokojem zjadły posiłek i obejrzały bajkę. Zachwycone grupy Biedroneczek i Muchomorków, w drodze powrotnej, pytały czy jeszcze odwiedzimy ten wesoły plac zabaw.

– przedszkolaków z Rejowca

14-wycieczka_rejowiec_315-wycieczka_rejowiec_23 października klasa II oraz grupy: Motylki i Mrówki z Rejowca wraz z paniami Danką, Anią, Asią, Iwoną i Elą pojechały do Poznania do Sali Zabaw. Po zbiórce przed budynkiem szkoły i sprawdzeniu obecności weszliśmy do autobusu. Po godzinnej podróży dojechaliśmy na miejsce. Sala Zabaw – Małpi Gaj od razu bardzo spodobał się dzieciom. Po zdjęciu obuwia każdy mógł poskakać na dmuchanym zamku, przejść przez tor przeszkód, zjechać na zjeżdżalni lub „wykąpać się” w basenie z kulkami. Zabawa była świetna! Po dwugodzinnym szaleństwie odpoczęliśmy oglądając bajkę „12 łabędzi”. Następnie dzieci przebrały bluzki, założyły obuwie i z uśmiechem na twarzy, zmęczone i rozbawione wróciły do autobusu. Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni i pytali czy jeszcze tam kiedyś pojedziemy.

– przedszkolaków z Jabłkowa

11-wycieczka_jablkowo_112-wycieczka_jablkowo_213-wycieczka_jablkowo_323 października spod budynku szkoły w Jabłkowie ruszył wesoły autobus wiozący dzieci z grup Słoneczka i Pszczółki na wycieczkę od Poznania do Sali Zabaw Małpi Gaj. Jeszcze przed wyjazdem dzieciom przypomniano zasady bezpieczeństwa w autokarze i podczas zabaw. Podróż umilało nam wspólne śpiewane piosenek oraz podziwianie widoków przez okna autokaru. Na miejscu dzieci mogły do woli spędzić czas  na zjeżdżalniach, dmuchanym  zamku, torze przeszkód  oraz w basenie z kulkami. W ten sposób doskonaliły one koordynację ruchową oraz mogły integrować się z rówieśnikami, rozwijając tym samym pożądane zachowania społeczne. Po szalonej zabawie wspólnie obejrzeliśmy na dużym ekranie bajkę  pt: „Brzydkie Kaczątko”. W powrotnej podróży wyczerpane wrażeniami dzieci  „zapadły w głęboki sen”  i tak z bagażem nowych doświadczeń dotarliśmy do przedszkola, gdzie czekali  już rodzice.


 

Odwiedziny strażaka

Przedszkolaki w Rejowcu 30 października 2012 r. odwiedził STRAŻAK – pan Tomek, dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały jego słów. Poznały numer alarmowy straży pożarnej, a także poznały różne sposoby gaszenia ognia np. ćwiczyły turlanie się, aby ugasić płonącego człowieka. Dowiedziały się co to jest „ewakuacja” i „alarm”. Wspólnie ćwiczyły szybkie ustawianie się i postępowanie w razie wybuchu pożaru. Pan Tomek zaprezentował części swojego stroju między innymi toporek, pas, rękawice. Każdy mógł sprzęt ten dotknąć i przymierzyć. Największa atrakcją był hełm strażacki, który każde dziecko miało na głowie i z uśmiechem pozowało do zdjęcia. Po obejrzeniu stroju dzieci rozwiązywały zagadki związane z pracą strażaka za poprawne wykonanie zadań otrzymały naklejki „Pomocnika Strażaka” i pięknie podziękowały za przybycie.

01-Spotkanie_ze_strazakiem_1 02-Spotkanie_ze_strazakiem_2 03-Spotkanie_ze_strazakiem_3 04-Spotkanie_ze_strazakiem_4 05-Spotkanie_ze_strazakiem_5

06-Spotkanie_ze_strazakiem_6 07-Spotkanie_ze_strazakiem_7 08-Spotkanie_ze_strazakiem_8 09-Spotkanie_ze_strazakiem_9 10-Spotkanie_ze_strazakiem_10