Ciepłe, słoneczne, sobotnie popołudnie 29 września zapraszało na spacer po lesie albo innym miejscu pełnym świeżego powietrza, a jednak znalazła się grupa osób, która skierowała swoje kroki do sali Biblioteki Publicznej w Skokach.

Byli to głównie miłośnicy muzyki, którzy mają odwagę nie tylko słuchać, ale próbować swych sił jako wykonawcy. W domowym zaciszu, w gronie najbliższych grają i śpiewają – śpiewają i grają, a zdarza się też czasami przy tym radosny taniec roześmianych dzieci.

Miło jest spędzać wspólnie, rodzinnie czas, np. przy muzyce i z muzyką właśnie.

I Festiwal Skockie Śpiewanki Rodzinne otworzyła, wspólnie z panem burmistrzem Tadeuszem Kłosem, pani dyrektor Biblioteki Publicznej Elżbieta Skrzypczak. Zabrzmiał gong i oczom publiczności ukazał się Rozśpiewany Skoczek, który bardzo godnie i zgodnie prezentował się w towarzystwie łejerowskiego Pegazika.

Festiwal w atmosferze rodzinnego ciepełka, bez tremy i niepotrzebnych spięć poprowadził pan Jerzy Hamerski, twórca poznańskich Łejerów i rejowieckich Rozwesołków.

Na scenie Biblioteki Publicznej wystąpiły rodziny: Surdyków ze Skoków, Maćkowiaków z Rejowca, Kujawów z Rejowca, Kwiatków ze Skoków, Gajewskich ze Skoków, Dzielów ze Skoków oraz sióstr Krzyżaniak i Wełnic.

Łącznie siedem rozśpiewanych drużyn stanęło by zaprezentować swoje rodzinne muzykowanie. Publiczność mogła wybrać swojego faworyta. Nagroda publiczności, po dogrywce na moc oklasków, trafiła do rodziny Gajewskich.

Każda z rodzin biorących udział w festiwalu otrzymała medal z podobizną Rozśpiewanego Skoczka oraz gratulacje od pana burmistrza, który podziwiał talent oraz wdzięk sceniczny uczestników. Podziękowania za zainteresowanie oraz ciepłą rodzinną atmosferę złożyła również pani Małgorzata Szpendowska – Wylegalska wspierająca wydarzenie pod egidą kampanii „Postaw na rodzinę!”.

Słodkim akcentem na zakończenie był tort w kształcie gitary, który przygotowała Piekarnia – Cukiernia EMKA.

Mamy nadzieję, że dzięki temu festiwalowi zainteresowanie wspólnym, rodzinnym muzykowaniem wzrośnie i kolejne Skockie Śpiewanki zgromadzą jeszcze większą liczbę artystów oraz fanów naszego, regionalnego, domowego muzykowania.

Festiwal I Skockie Śpiewanki Rodzinne odbył się w ramach kampanii profilaktycznej POSTAW NA RODZINĘ.

Rodzinne_spiewanki_1 Rodzinne_spiewanki_2 Rodzinne_spiewanki_3 Rodzinne_spiewanki_4

Rodzinne_spiewanki_5 Rodzinne_spiewanki_6 Rodzinne_spiewanki_7 Rodzinne_spiewanki_8

Rodzinne_spiewanki_9 Rodzinne_spiewanki_10 Rodzinne_spiewanki_11 Rodzinne_spiewanki_12

Rodzinne_spiewanki_13 Rodzinne_spiewanki_14 Rodzinne_spiewanki_15 Rodzinne_spiewanki_16

Rodzinne_spiewanki_17  Rodzinne_spiewanki_19 Rodzinne_spiewanki_20

Rodzinne_spiewanki_21 Rodzinne_spiewanki_22 Rodzinne_spiewanki_26 Rodzinne_spiewanki_28