Słowa słynnego aktora Ch. Chaplina, któremu na planie filmowym wielokrotnie towarzyszyły dzieci, uświadamiają niezwykłą rolę okresu dzieciństwa w życiu każdego człowieka. W dbaniu o wszechstronny rozwój najmłodszych nie można zapomnieć o tym, że dzieciom należy zapewnić czas na rozrywkę i zabawę, zagospodarować czas wolny, zorganizować zajęcia, otoczyć opieką i zapewnić bezpieczeństwo, szczególnie podczas letnich miesięcy, gdy uczniowie odpoczywają po trudach roku szkolnego. Okres rekreacji w naszej szkole zainaugurował festyn z okazji Dnia Dziecka. Dzieci miały do dyspozycji niezliczoną ilość atrakcji przygotowanych przez Radę Rodziców. Gry, zabawy sportowe, różnorodne konkurencje sprawnościowe były oblegane przez najmłodszych. Zwolennicy sportów ekstremalnych mogli poczuć dreszczyk emocji na ściance wspinaczkowej. Trampoliny i baseny wypełnione piłeczkami jak zwykle cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Twarze wielu uczestników zmieniły się nie do poznania pod warstwą artystycznego makijażu. Co przedstawiają fotografie. W przerwie dzieci otrzymały poczęstunek, a na deser obowiązkowe lody ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Skoki.

Nasza szkoła nie zapomina o podopiecznych także podczas wakacji. Nauczyciele wzorem poprzednich lat zorganizowali wycieczki do kina i na basen do Wągrowca. Około 300 uczniów podczas 9 wyjazdów zażywało kąpieli i korzystało z atrakcji kąpieliska pod baczną i czujną opieką kadry pedagogicznej. Uczestniczyli także w seansach filmowych, zapoznając się z nowościami i klasyką kina familijnego. Każdy z uczestników mógł wybrać odpowiedni dla siebie termin, ponieważ oferta wycieczek obejmowała 6 tygodni wakacji. Dla niejednego spośród nich była to jedyna forma zorganizowanego wyjazdu podczas tego lata, a dzień spędzony w doborowym towarzystwie, pod fachową opieką, w atmosferze zabawy i humoru, we wspomnieniach zapadnie na długo.