Dzień Ziemi

w Jabłkowie

Dzień Ziemi jest corocznym świętem, obchodzonym na całym świecie. Już małe dzieci na zajęciach w przedszkolu dowiadują się, iż taki dzień w ogóle istnieje. W naszym przedszkolu sprzątanie świata odbyło się 20 kwietnia 2012 roku. Przedszkolaki przygotowały plakaty, transparenty oraz hasła nawołujące do tego, by dbać o środowisko. Wiele radości przyniosło dzieciom wspólne zbieranie śmieci, gdyż zdają sobie sprawę z tego, ile szkód mogą one wyrządzać. Kulminacyjnym punktem dnia było wspólne zasadzenie drzewa symbolizującego aktywne promowanie proekologicznych postaw.          Uczenie dzieci od najmłodszych lat o zasadach ekologii pomoże im w dorosłym życiu być bardziej świadomym ekologicznie. Dzięki temu mamy szanse wychować mądre pokolenia, które nie będą niszczyły środowiska naturalnego. Uczmy dziecko jak dbać
o środowisko oraz tłumaczmy dlaczego jest to tak ważne i jakie konsekwencje niesie to za sobą.

Patrycja Widzińska

dzien_ziemi_w_Jablkowie_1 dzien_ziemi_w_Jablkowie_3 dzien_ziemi_w_Jablkowie_5

dzien_ziemi_w_Jablkowie_6 dzien_ziemi_w_Jablkowie_7 dzien_ziemi_w_Jablkowie_8

dzien_ziemi_w_Jablkowie_9 dzien_ziemi_w_Jablkowie_10

i w Rejowcu


W Przedszkolu w Jabłkowie oddział w Rejowcu 26 kwietnia 2012 r. odbył się Dzień Ziemi.

Przedszkolaki wiedzą, że są częścią przyrody i muszą o nią dbać i ją chronić, że są współodpowiedzialne za stan najbliższego otoczenia, są ekologami i strażnikami przyrody.

Dzieci wykonały dwa plakaty na których uwidoczniony był najbliższy otaczający nas świat i jego teraźniejszy wygląd – zadanie dla Mróweczek i świat z marzeń – zadanie dla Motylków, a to wszystko po to aby pokazać ludziom, że na Naszej Planecie może być pięknie.

Anna Kądziela

dzien_ziemi_w_Rejowcu_1 dzien_ziemi_w_Rejowcu_2 dzien_ziemi_w_Rejowcu_3

dzien_ziemi_w_Rejowcu_4 dzien_ziemi_w_Rejowcu_5 dzien_ziemi_w_Rejowcu_6


Konkurs plastyczny na „Pisankę Wielkanocną” rozstrzygnięty.

W piątek 13 kwietnia 2012 roku zapadł werdykt konkursu plastycznego na „Pisankę Wielkanocną”.

Nadesłano 39 prac z sześciu przedszkoli: Popowa Kościelnego, Mieściska, Skoków, Rejowca, Łosińca oraz Jabłkowa. Komisja w składzie: Agnieszka Przewoźna, Małgorzata Przybysz, Joanna Tomczak i Marzena Zawłocka po długich i ciężkich obradach wyłoniła sześć najlepszych prac. Oto wyniki konkursu:

W kategorii wiekowej 3-4latków:

I miejsce – Jessica Binkowska z Przedszkola w Popowie Kościelnym

II miejsce – Agnieszka Koprowska z Przedszkola „Leśne Ludki” w Mieścisku

III miejsce – Kinga Wyrozumialska z Przedszkola Publicznego w Jabłkowie – oddział w Łosińcu

W kategorii 5-6latki:

I miejsce – Wiktoria Kruś z Przedszkola Publicznego w Jabłkowie – oddział w Łosińcu

II miejsce – Kacper Kurzawa z Przedszkola Samorządowego im. Kubusia Puchatka w Skokach

III miejsce – Liliana Zmudzińska z Przedszkola Samorządowego im. Kubusia Puchatka w Skokach

Jury miało trudne zadanie, ponieważ wszystkie nadesłane przez dzieci prace były oryginalne i bardzo ciekawe. Zwycięzcy konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody w postaci książek, gier dydaktycznych i puzzli, a także dyplomy. Ponadto każdy uczestnik za udział w konkursie otrzymał dyplom i książkę.

Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy.

Patrycja Widzińska

III_Liliana_Zmudzinska II_Kacper_Kurzawa I_Kru_Wiktoria 

miejsce_II miejsce_III miejsce_I


Apel majowy.

1_maja_-_Rejowiec_1Dzieci z przedszkola w Rejowcu 30 kwietnia 2012r. uczestniczyły w apelu przygotowanym przez dzieci szkolne z okazji obchodów świąt majowych. Przedszkolaki miały za zadanie przygotować flagę Polski, a dzieci szkolne przygotowały inscenizację barwnych dziejów naszego państwa. Przedszkolaki dowiedziały się czym jest i jakie ma znaczenie Konstytucja i dlaczego uchwalenie tego dokumentu ma dla Polaków tak ogromne znaczenie. Dzieci zapoznano z symbolami narodowymi. Nasi mali obywatele z dumą śpiewali hymn Polski i wymachiwali flagami.

Anna Kądziela

 

 

 


Poznajemy zawody

Grupa 5-6latków z Jabłkowa dnia 14 maja 2012 roku wybrała się na wycieczkę do Mieściska, w celu poznania specyfiki pracy: strażaka, listonosza, lekarza, pielęgniarki oraz bibliotekarki.

Zaczęliśmy od zwiedzania remizy strażackiej, gdzie strażacy przygotowali i przeprowadzili bardzo ciekawy pokaz sprzętu strażackiego oraz akcji ratunkowych. Następnie udaliśmy się do Ośrodka Zdrowia, gdzie pan doktor i pielęgniarki pokazały nam gabinety lekarskie oraz przyrządy medyczne niezbędne do wykonywania tych zawodów. Bardzo podobała nam się wizyta w bibliotece. Zwiedziliśmy tam bibliotekę dla dzieci i dorosłych oraz muzeum, które gromadzi bardzo stare i fascynujące przedmioty. Na koniec poszliśmy na pocztę by zaobserwować pracę listonosza.

Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które pokazały nam trudy swojej codziennej pracy.

Patrycja Widzińska

Poznajemy_zawody_1 Poznajemy_zawody_2 Poznajemy_zawody_3

Poznajemy_zawody_4 Poznajemy_zawody_5 Poznajemy_zawody_6

Poznajemy_zawody_7 Poznajemy_zawody_8