27 kwietnia 2012 r. skockie gimnazjum obchodziło swoje Święto Szkoły. Honorowy Patronat nad spotkaniem przyjął Marszałek Województwa Wielkopolskiego Pan Marek Woźniak, oraz Polski Komitet Olimpijski.

Tegoroczne spotkanie miało charakter jubileuszowy. Po raz piąty w naszych murach spotkały się reprezentacje gimnazjów noszących imię Polskich Olimpijczyków. Zaproszenie na tegoroczny zjazd przyjęło siedem szkół z całej Polski. Od roku 2007 roku gościmy gimnazjalistów z Ostrowite, a pierwszy raz zaproszenie przyjęli uczniowie z Wałcza. Ponadto gościliśmy Gryfino, Gliwice, Kędzierzyn Koźle, Przykonę, Kliniska. Wśród gości mieliśmy okazje powitać Zbigniewa Orywała, średniodystansowca olimpijczyka z Rzymu, Iwonę

Marcinkiewicz, łuczniczkę brązową medalistkę Atlanty, Dariusza Goździaka, pięcioboistę, złotego medalistę Barcelony, Andrzeja Ludzkowskiego, lekkoatletę, olimpijczyka z Atlanty. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych i gminnych:

 • przedstawiciel Departamentu Sportu i Turystyki przy Urzędzie Marszałka Województwa Wielkopolskiego Pan Mariusz Kubiak,
 • Prezes Szkolnego Związku Sportowego „WIELKOPOLSKA” Pan Zdzisław Urbańczyk,
 • Starosta Powiatu Wągrowieckiego Pan Michał Piechocki
 • Burmistrz Miasta i Gminy Skoki Pan Tadeusz Kłos,
 • Proboszcz parafii pod wezwaniem Św. Mikołaja w Skokach ksiądz dziekan Karol Kaczor,
 • Przewodniczący Rady Miejskiej i Gminy Skoki Pan Zbigniew Kujawa,
 • Sekretarz Miasta i Gminy Pani Blanka Gaździak,
 • Kierownik Referatu Oświaty Pani Beata Nowak – Szmyra,
 • Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Lidia Szymkowiak.

Uroczystości otwarcia Dni Szkoły rozpoczęły się wprowadzeniem sztandarów wszystkich szkół uczestniczących w spotkaniu oraz Strzeleckiego Bractwa Kurkowego. Podniosłym momentem uroczystości było wciągniecie na maszt flagi olimpijskiej, odczytanie apelu olimpijskiego oraz zapalnie znicza. Część artystyczną uświetnił spektaklem zespół teatralny „Iluzja” oraz zespół taneczny „Rosses”.

Po oficjalnych uroczystościach rozpoczęła się sportowa rywalizacja na trzech płaszczyznach.

 • piknik olimpijski,
 • konkurs wiedzy olimpijskiej,
 • festiwal sztafet.

W pikniku olimpijskim mogli uczestniczyć wszyscy uczniowie zaproszonych szkół oraz skoccy gimnazjaliści. Mieli oni do zaliczenia 5 spośród 7 konkurencji. W tym roku były to: rzut lotką, jazda rowerem po torze przeszkód, chodzenie na szczudłach, strzelanie z wiatrówki, rzut do kosza, boccia oraz wspinaczka na skałce. Na zakończenie spotkania spośród uczestników rozlosowano nagrody rzeczowe.

W V Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Olimpijskiej uczestniczyło po 2 gimnazjalistów z zaproszonych szkół. Konkurs składał się z dwóch części: pisemnej w której uczniowie odpowiadali na 24 pytania oraz z ustnej (wg zasady jeden z dziesięciu).

Oto końcowa klasyfikacja:

 • indywidualnie
 1. Mateusz Jaros – Przykona – 36,5 pkt
 2. Adam Graczyk – Skoki – 34,5 pkt.
 3. Sebastian Zalas – Przykona – 34 pkt
 4. Piotr Mrachacz – K. Koźle – 31,5
 5. Cezary Laskowski – Gryfino – 29,5 pkt.
 • drużynowo
 1. Przykona – 70,5 pkt.
 2. Kędzierzyn Koźle – 54,5 pkt.
 3. Skoki – 52,5 pkt.
 4. Gryfino – 47,0 pkt
 5. Wałcz – 46,0 pkt

W konkursie sztafet mogły uczestniczyć zaproszone szkoły im Polskich Olimpijczyków oraz gimnazja powiatu wągrowieckiego i poznańskiego.

W biegu uczestniczyło 7 zawodników (4 chłopców i 3 dziewczyny), każdy z nich miał do przebiegnięcia około 900 m. Bezkonkurencyjni okazali się gimnazjaliści z Gryfina wyprzedzając Gliwice oraz Skoki.

Po raz pierwszy zorganizowano prawdziwą konferencje sportową. Na pytania uczniów odpowiadali olimpijczycy. Iwona Marcinkiewicz, Zbigniew Orywał, Dariusz Goździak dzielili się wrażeniami z pobytu na IO. Szczególnie ciekawie wypadło porównanie jak na przestrzeni 40 lat zmieniała sie atmosfera podczas Igrzysk, oraz reakcja zawodników na odniesione sukcesy.

Dni Szkoły, Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Olimpijskiej, Zlot Szkół im Polskich Olimpijczyków to ogromne przedsięwzięcie. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu nauczycieli gimnazjum, Rady Rodziców już po raz piąty mieliśmy okazję spotkać się z młodzieżą z całej

Polski. Dzięki wsparciu finansowemu udało się ufundować nagrody indywidualne oraz puchary i nagrody rzeczowe dla szkół.

Składamy ogromne podziękowanie:

 • Polskiemu Komitetowi Olimpijskiemu,
 • Marszałkowi Województwa Wielkopolskiego,
 • Szkolnemu Związkowi Sportowemu „ Wielkopolska”,
 • Burmistrzowi Miasta i Gminy Skoki,
 • Staroście Powiatu Wągrowieckiego,
 • Radzie Rodziców Gimnazjum Skoki,
 • PBHU OL-BUD – O. Nowakowskiemu,
 • Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Skoki

  Gimnazjum_swieto_szkoly_1 Gimnazjum_swieto_szkoly_2 Gimnazjum_swieto_szkoly_4

   Gimnazjum_swieto_szkoly_5 Gimnazjum_swieto_szkoly_6 Gimnazjum_swieto_szkoly_3

  Gimnazjum_swieto_szkoly_7