Powitanie Wiosny

Zimo precz! Tak krzyczały dzieci z naszego przedszkola, które w środowe przedpołudnie uroczyście witały wiosnę. To wielkie święto poprzedziły odpowiednie przygotowania. Dzieci zdobyły kilka informacji na temat nadchodzącej pory roku. Zapoznały się z pierwszymi jej oznakami (ociepleniem, topnieniem śniegu), a także ze zwyczajem żegnania zimy.

Sześciolatki wykonały więc Marzannę, symbol odchodzącej pory roku, a dzieci z gr. 3-4 latków zaprezentowały piękne przedstawienie.

Wszystkie grupy po przedstawieniu poszły na spacer szukać pierwszych oznak wiosny. Znaleźliśmy ich całkiem sporo.

powitanie_wiosny2 powitanie_wiosny7


Najstraszniejszy Potwór Śmieciowy – zajęcia otwarte dla rodziców

Nasze przedszkole już po raz kolejny przystąpiło do programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. W ramach realizacji programu ogłosiliśmy „Przedszkolny Konkurs na Najstraszniejszego Potwora Śmieciowego”. Głównym celem konkursu było zwrócenie uwagi dzieci oraz rodziców na problem rosnącej ilości odpadów, zaśmiecania środowiska i konieczności segregowania śmieci oraz rozbudzenie zainteresowań artystycznych i wyzwolenie wyobraźni dziecięcej poprzez ekspresję plastyczną.

Najbardziej cieszy nas fakt, że udało nam się zachęcić tak wielu rodziców do aktywnego udziału w działaniach podejmowanych w przedszkolu.

Smieciowy_potwor_1 Smieciowy_potwor_2 Smieciowy_potwor_3

Smieciowy_potwor_5 Smieciowy_potwor_6 Smieciowy_potwor_7

Smieciowy_potwor_9 Smieciowy_potwor_10 Smieciowy_potwor_11 Smieciowy_potwor_12

Smieciowy_potwor_13 Smieciowy_potwor_14 Smieciowy_potwor_15

Smieciowy_potwor_16 Smieciowy_potwor_17 Smieciowy_potwor_18

Smieciowy_potwor_19 Smieciowy_potwor_20 Smieciowy_potwor_21

Smieciowy_potwor_22 Smieciowy_potwor_23 Smieciowy_potwor_24

Smieciowy_potwor_25


 

„W Świecie Poezji Dziecięcej” – Wiersze Brzechwy i Tuwima

Dnia 27 marca odbył się w naszym przedszkolu konkurs recytatorski „W świecie poezji dziecięcej”. Celem konkursu było: dostarczenie przedszkolakom doznań estetycznych i emocjonalnych wypływających z piękna utworów literackich, prezentacja umiejętności artystycznych dzieci oraz popularyzacja literatury dziecięcej wśród przedszkolaków. Do konkursu przystąpiło 14 przedszkolaków.

Jury w składzie: Jolanta Czepek – dyrektor, Dorota Muszyńska – wice-dyrektor, Wiesława Koralewska – Putz – nauczycielka, Anna Bałażyk– nauczycielka oceniało: dobór repertuaru, interpretacje utworu, znajomość tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny. Jury miało bardzo trudne zadanie z wyborem laureatów, gdyż poziom występów był bardzo wysoki. Ostatecznie ustalono, że wszystkim występującym dzieciom należy się nagroda za odwagę i trud włożony w przygotowanie się do konkursu.

Tuwim_Brzechwa_2 Tuwim_Brzechwa_5 Tuwim_Brzechwa_6  

Tuwim_Brzechwa_8 Tuwim_Brzechwa_9 Tuwim_Brzechwa_7 Tuwim_Brzechwa_11 Tuwim_Brzechwa_13 

Tuwim_Brzechwa_14 Tuwim_Brzechwa_16 Tuwim_Brzechwa_7 Tuwim_Brzechwa_15


 

Kubusiowe przedszkole żółte lubi być

Dzień 30 marca to kolejny kolorowy dzień w naszym przedszkolu. Tym rzazem KUBUSIOWE PRZEDSZKOLE ŻÓŁTE LUBI BYĆ.

Żółty to jeden z najcieplejszych kolorów. Dzieci zapytane co dla nich oznacza kolor żółty odpowiadały: słońce, siła, radość, uśmiech, kwiaty, wiosna, plaża. Te skojarzenia były inspiracją do zabaw podczas ŻÓŁTEGO DNIA w przedszkolu. W tym dniu każdy, kto tylko mógł miał na sobie coś żółtego. Dzieci we wszystkich grupach wiekowych doskonale się bawiły degustując żółte owoce, wąchając żółte kwiatki czy robiąc wielkanocne żółte kurczaczki.Cały dzień był wesoły i radosny i tego życzymy wszystkim dzieciom, aby uśmiech gościł na ich twarzach każdego dnia.

zolty_dzien_1 zolty_dzien_2 zolty_dzien_3 

zolty_dzien_5 zolty_dzien_6 zolty_dzien_7

zolty_dzien_4


 

Zając w przedszkolu

Tradycyjnie jak co roku przed Świętami Wielkiej Nocy do naszego przedszkola przyszedł Zajączek i w tajemniczy sposób zostawił dla wszystkich dzieci smakołyki.  Tym razem pogoda nie pozwoliła nam wyjść do ogrodu szukać słodczy. Zajączek zostawił upominki w przedszkolu prosząc panie woźne, aby w Jego imieniu rozdały je wszystkim dzieciom. Radość dzieci była jak zwykle ogromna.


 

„Kibic Euro”

W marcu odbyła się w naszym przedszkolu prezentacja multimedialna pt.”Zdrowy tryb życia”.

Po prezentacji odbyła się sesja fotograficzna podczas której na chwilę mogliśmy stać się kibicami polskiej drużyny na EURO 2012. Każdy przedszkolaczek z wielkim zaangażowaniem pozował do zdjęć. Sesja wypadła doskonale, a jej efekty rodzice mogą oglądać w naszym przedszkolu (zdjęcia u pań woźnych).