Powitanie wiosny,
– w Łosińcu

16. 03. 2012 r. piątek w Przedszkolu Publicznym w Jabłkowie Oddział Łosiniec dzieci obchodziły pierwszy dzień wiosny. Przedszkolaki ubrane były na zielono . Nasze przedszkole zamieniło się w salon fryzjerski i kosmetyczny, paznokcie przybierały różne kolory tęczy, dziewczynki miały fryzurki na cebulki , a na głowach chłopców „stawały jeże”. Na twarzach malowały się postacie z bajek, fruwały motylki, po słodkim poczęstunku każde z dzieci otrzymało kolorową kredę i na boisku przedszkolnym namalowały piękną tęczową łąkę. Dzieci pożegnały zimę a powitały wiosnę. Pogoda dopisała, słońce świeciło. Dzieci wróciły do domu z uśmiechem na twarzy.

Justyna Korczak – Sekowska
Monika Długa

dzien_wiosny_w_przedszkolu_w_Losincu_1 dzien_wiosny_w_przedszkolu_w_Losincu_2 dzien_wiosny_w_przedszkolu_w_Losincu_3 dzien_wiosny_w_przedszkolu_w_Losincu_4

dzien_wiosny_w_przedszkolu_w_Losincu_5 dzien_wiosny_w_przedszkolu_w_Losincu_6


 

i w Jabłkowie

22 marca 2012 roku w naszym Przedszkolu świętowaliśmy nadejście wiosny. Obchody pierwszego Dnia Wiosny na stałe wpisały się w kalendarz imprez i uroczystości przedszkolnych. Organizatorami imprezy w Jabłkowie były pani Magdalena Reis i pani Patrycja Widzińska.

Dzieci z grup Pszczółek i Słoneczek z Przedszkola Publicznego w Jabłkowie wraz z wychowawczyniami postanowiły sprawdzić, czy wiosna rzeczywiście już do nas zawitała

O godzinie 11.00 dzieci zebrały się przed budynkiem przedszkola, aby wspólnie odbyć pochód po najbliższej okolicy, by przywitać nową porę roku – wiosnę. Kulminacyjnym punktem uroczystości był oczywiście pochód z Marzanną
i symboliczne „wypędzenie zimy” poprzez jej spalenie.

Dzieci kilka dni wcześniej wraz z pomocą wychowawców przygotowały kolorowe stroje, transparenty oraz symboliczną kukłę. Podczas pochodu dzieci zaprezentowały swoje okrzyki na powitanie wiosny: „żegnaj zimo! witaj wiosno!”, a także grały na instrumentach muzycznych.

Wszyscy wspaniale się bawili, wiwatowali, tańczyli i grali. Trzeba dodać, że pogoda w tym szczególnym dniu naprawdę nam sprzyjała. Niebo było błękitne i bezchmurne, słońce mocno grzało, a ptaki powróciły z ciepłych krajów i można było je ponownie usłyszeć i zobaczyć.

Impreza stała się wspaniałą okazją do kultywowania tradycji szkolnych oraz integrowania się zespołów klasowych.

Patrycja Widzińska
Magdalena Reis

Dzien_wiosny_w_przedszkolu_w_jablkowie_1 Dzien_wiosny_w_przedszkolu_w_jablkowie_2 Dzien_wiosny_w_przedszkolu_w_jablkowie_3

Dzien_wiosny_w_przedszkolu_w_jablkowie_4 Dzien_wiosny_w_przedszkolu_w_jablkowie_5 Dzien_wiosny_w_przedszkolu_w_jablkowie_6

 


 oraz w Rejowcu

Wszyscy pragnęliśmy wiosennej pogody, aby tę porę roku przywołać wszystkie dzieci ze szkoły ubrały się na zielono a przedszkolaki „wiosennie – kolorowo” lub za stworzenia które budzą się o tej porze roku. Każda z klas i grup miała do wykonania zadanie: plakaty o zmianach w przyrodzie, Marzannę a maluchy i zerówkowicze przygotowały pokaz mody, recytowały wiersze i śpiewały piosenkę o Marzannie. Uśmiechnięci i zadowoleni z dopisującej nam pogody udaliśmy się na pochód przeganiający zimę i witaliśmy wesołymi okrzykami upragnioną Panią WIOSNĘ.

Anna Kądziela

 Dzien_wiosny_w_Rejowcu_1 Dzien_wiosny_w_Rejowcu_2 Dzien_wiosny_w_Rejowcu_3

Dzien_wiosny_w_Rejowcu_4 Dzien_wiosny_w_Rejowcu_5 Dzien_wiosny_w_Rejowcu_6

Dzien_wiosny_w_Rejowcu_7 Dzien_wiosny_w_Rejowcu_8 Dzien_wiosny_w_Rejowcu_9


 

Przykicał Zajączek do przedszkolaków

– z Rejowca.

4 kwietnia 2012 r. od samego rana było czuć atmosferę świąt wielkanocnych, Dzieci razem z paniami przygotowywały się do uroczystego śniadania. Był baranek z masła, chleb, jajka, szynka, kiełbasa, babka, przystrojone stoły, opowiadania o tradycjach i symboliczne pryskanie wodą. Dzieci z zapałem zajadały pyszne kanapki, które ozdabiały wyhodowaną w przedszkolu rzeżuchą. Jedzenie znikało w tempie błyskawicznym bo dzieci już nie mogły się doczekać ukrytych upominków od Zajączka.

Anna Kądziela

zajc_w_Rejowcu_1 zajc_w_Rejowcu_2 zajc_w_Rejowcu_3 zajc_w_Rejowcu_4


 

– z Jabłkowa

Święta Wielkiej Nocy to wyjątkowy i niezwykle radosny czas spędzany w gronie rodzinnym. To czas zwiastujący odrodzenie i nadejście wiosny. Doskonale wiedzą o tym dzieci z Przedszkola Publicznego w Jabłkowie, które w środę 04 kwietnia 2012 r. zapoznały się z zwyczajami Świąt. Później zasiadły do wielkanocnego śniadanka, które dzisiejszego dnia wyglądało zupełnie inaczej. Dzięki hojności naszych Rodziców na stole nie zabrakło niczego. Pojawiły się tradycyjne baranki z masła, jajka, wędliny, baby i inne smakołyki. Po świątecznym i sytym posiłku dzieci wyruszyły w poszukiwanie wielkanocnych upominków pozostawionych przez zajączka, w specjalnie przygotowanych do tego koszyczkach. Tego dnia dzieci wracały do domu z wielkimi uśmiechami na twarzach.

Magdalena Reis

zajac_w_jablkowie_1 zajac_w_Jablkowie_2 zajac_w_Jablkowie_3

zajac_w_Jablkowie_4 zajac_w_Jablkowie_5 zajac_w_Jablkowie_7