Ogromny sukces naszych siatkarzy!

siatkarzeMożna by rzec, że w końcu „odczarowaliśmy” Piłę albo „zdobyliśmy twierdzę”, która do tej pory była dla nas nieosiągalna. Jakich słów byśmy nie użyli, ich sens pozostaje niezmienny- wygraliśmy Mistrzostwa Rejonu Pilskiego w Piłce Siatkowej Chłopców. Nasi reprezentanci dokonali tego po raz pierwszy, dlatego kiedy w meczu o pierwsze miejsce wygraliśmy (trzecią) piłkę meczową, radość w naszym zespole była ogromna. Trudno opisać emocje, które towarzyszyły nam podczas tych jakże udanych dla nas rozgrywek. Jesteśmy jednak pewni, że takich pozytywnych przeżyć możemy życzyć wszystkim naszym uczniom, podejmujących trud rywalizacji sportowej. Serdecznie gratulujemy naszym reprezentantom, którzy ciężko pracowali na ten wynik przez ostatnie kilka miesięcy. Życzymy chłopcom, aby w wielkim finale wojewódzkim pokazali charakter i bez kompleksów rywalizowali z najlepszymi.

Wyniki uzyskane przez naszą drużynę: SP Skoki: SP Czarnków- 2:0, SP Skoki: SP 3 Piła- 2-1, SP Skoki: SP Margonin- 2-1, SP Skoki: SP 2 Piła- 2-1

Podczas zawodów w Pile wystąpiliśmy w następującym składzie: Jakub Kubiński, Mateusz Tyll, Radosław Szczepaniak, Adrian Sommerfeld, Krystian Nowak, Patryk Jankowski, Adrian Zamecki, Piotr Smolanowicz, Dariusz Dziel, Krystian Kubiak, Patryk Szwed.

Drużynę przygotował Janusz Bojarski.


O zwierzętach po bułgarsku

o_zwierzetach_po_bulgarskuPodczas zajęć kółka przyrodniczego uczniowie podejmują aktywność plastyczną, fotograficzną, przeprowadzają doświadczenia i obserwują przyrodę. Jedno z zajęć poświęcone było podobieństwom i różnicom fauny Polski i Bułgarii. Uczniowie oglądali wizerunki zwierząt występujących w obu krajach (np. kormorana, niedźwiedzia brunatnego, bociana białego, suma, szczupaka) oraz charakterystycznych dla Bułgarii (np. pelikana, konika morskiego, koziorożca alpejskiego). Uczestnicy zajęć mieli okazję zapoznać się z nazwami zwierząt w języku bułgarskim. Zainteresowanie wzbudził zapis tych nazw za pomocą alfabetu zwanego cyrylicą. Zajęcia przygotowała i współprowadziła przewodnicząca Koła Naukowego Slawistów UAM – Kaja Markiewicz.

Magdalena Fertsch


Zbiórka odzieży

W trosce o kształtowanie zachowań prospołecznych dzieci oraz o ochronę środowiska nasza szkoła wzięła udział w akcji fundacji „Dzieci dla Ziemi” z Torunia. Przedsięwzięcie polega na zbiórce odzieży używanej (ubrania, pościel, zasłony, pluszowe zabawki, paski, torebki oraz buty). Uczniowie wcześniej otrzymali ulotki informacyjne dla rodziców oraz worki z nadrukiem instrukcji, a także zostali poinformowani o założeniach i celach akcji. Szacuje się, że w Polsce na wysypiska śmieci trafia rocznie około 240 tys. ton odpadów tekstylnych. Dzięki akcjom, sortowaniu, wtórnemu wprowadzaniu w obieg tekstyliów i recyklingowi liczba ta ulega stale zmniejszeniu. Jednocześnie szkoła zyskuje dodatkowy fundusz z odzysku surowców wtórnych. Zebrano 723, 32 kg odpadów tekstylnych, za co uzyskano 361,66 zł. Klasa V a, która zebrała największą masę odzieży (125, 90 kg) zdobyła nagrodę 100 zł.

Dziękujemy rodzicom, którzy wspierają nasza akcję i przygotowują odzież na zbiórkę. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.dziecidlaziemi.pl

Magdalena Fertsch


Turniej Legend

W celu utrwalenia wiadomości i sprawdzenia znajomości treści omawianych na lekcjach języka polskiego i historii legend, zorganizowany został dla klas czwartych turniej. Uczniowie musieli sprostać wielu konkursowym zadaniom, do których przygotowywali się wcześniej z wychowawcami. Dokonali wnikliwej interpretacji utworów, przygotowali scenki teatralne, stroje, rekwizyty i prace plastyczne do wybranych podań przydzielonych podczas losowania. Forma turnieju wiedzy mobilizuje do intensywnej pracy, integracji grupy, a także kształtuje postawę odpowiedzialności i zdyscyplinowania, które to założenia przyświecały organizatorom. Z całym przekonaniem można stwierdzić, że ta oryginalna lekcja nauki poprzez zabawę zakończyła się sukcesem, a laur pierwszeństwa zdobyła klasa IVa.

Barbara Surdyk