Dnia 3 marca bieżącego roku w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu odbył się kolejny, wojewódzki etap Ogólnopolskiego Konkursu „POZNAJEMY PARKI KRAJOBRAZOWE POLSKI”. Do rywalizacji stanęło 12 drużyn – przedstawicieli poszczególnych parków krajobrazowych województwa wielkopolskiego, wyłonionych w drodze eliminacji rejonowych. Konkurs składał się z dwóch części: w pierwszej uczniowie indywidualnie rozwiązywali test składający się z 25 pytań, w drugiej rozpoznawali na slajdach gatunki roślin i zwierząt chronionych. Punkty zdobyte przez każdego członka drużyny sumowano.

W ogólnej punktacji I miejsce zajęła drużyna naszego gimnazjum (147/168 punktów) w składzie: Katarzyna Dziekan, Maja Guner, Aleksandra Samol, Marta Szmyra.
Skocka drużyna będzie reprezentowała województwo wielkopolskie w ogólnopolskim finale, który odbędzie się w maju na Suwalszczyźnie ! Gratulujemy i trzymamy kciuki!
Póki co, w nagrodę dziewczęta jadą już 15 marca na warsztaty przyrodnicze do Ośrodka Edukacji Przyrodniczej, położonego w Lądzie na terenie Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego, gdzie poszerzą swoją wiedzę oraz zregenerują siły do dalszej pracy.

Małgorzata Dudek