Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych

2 marca 2012r. w piątek od godziny 17:00  na terenie Gimnazjum w Skokach odbyła się Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych adresowana w szczególności do uczniów klas III.

Celem giełdy było zapoznanie uczniów z bogatą ofertą kształcenia szkół ponadgimnazjalnych powiatu wągrowieckiego i z najbliższych okolic. W giełdzie uczestniczyły także szkoły z Murowanej Gośliny, Objezierza, Poznania i Chodzieży. Szkoły biorące udział w tym przedsięwzięciu zaprezentowały swój dorobek, osiągnięcia a w szczególności przedstawiły ofertę przygotowaną na rok szkolny 2012/2013. Była okazja do zebrania szczegółowych informacji o szkołach następujących typów: liceum ogólnokształcących, liceum profilowanych, technikach i zasadniczej szkole zawodowej.

W trakcie imprezy każdy potrzebujący gimnazjalista miał możliwość skorzystania z indywidualnej konsultacji z doradcą zawodowym, aby móc trafnie wybrać odpowiedni dla siebie kierunek dalszej edukacji. Mimo popołudniowych godzin szkołę odwiedziło sporo gimnazjalistów aby z prezentowanych ofert kształcenia wybrać tę najwłaściwszą.

Pedagog szkolny Krzysztof Ołdziejewski-doradca zawodowy

Gielda_szkolna_1 Gielda_szkolna_2 Gielda_szkolna_3 Gielda_szkolna_4 Gielda_szkolna_5

 


 

 

Po sąsiedzku w Murowanej Goślinie

13 marca nasi przyszli absolwenci (uczniowie i uczennice klas III) zwiedzali szkołę ponadgimnazjalną w Murowanej Goślinie. Szkoła ta kształci przyszłych szefów kuchni, kucharzy, pracowników gastronomi i kelnerów. 39 uczniów naszej szkoły miała możliwość popróbowania własnych możliwości i umiejętności w poruszaniu się na tym obszarze. Płonące potrawy zwykle podaje się w restauracjach, bo kucharze przyrządzają je z zawodową sprawnością. Można je przygotować także w domu i taką umiejętność poznali nasi uczniowie – płonące, słodkie naleśniki, które od podstaw sami przygotowywali. Uczestniczyli czynnie w strojeniu stołów i ustawianiu nakryć.

Na zdjęciach uczennice klasy III d podczas prac w kuchni (przygotowanie sałatki).

Pedagog szkolny Krzysztof Ołdziejewski – doradca zawodowy.

uczniowie_w_murowanej_g_1 uczniowie_w_murowanej_g_2 uczniowie_w_murowanej_g_3


 

moonkamBADAMY KSIĘŻYC Z NASA!

Szkolne Koło Astronomiczne „Antares” działające w Gimnazjum nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Skokach uczestniczy w międzynarodowym projekcie edukacyjnym NASA pod hasłem „GRAIL MoonKAM”. Już za kilka dni uczniowie z całego świata po raz pierwszy       w historii otrzymają przez Internet dostęp do kamer znajdujących się na sondach kosmicznych badających Księżyc. Dwie bliźniacze sondy Ebb i Flow poruszają się po orbitach, których tory przebiegają zaledwie 50 kilometrów nad powierzchnią Księżyca. Są one wyposażone w zestawy kamer MoonKAM (Moon Knowledge Acquired by Middle school students), za pomocą których młodzież będzie mogła wykonać zdjęcia wybranych rejonów Księżyca, także tych znajdujących się „po ciemnej stronie”. Misja księżycowa GRAIL potrwa około 80 dni. Kiedy nasza „misja” dobiegnie końca zdamy z niej relację i zaprezentujemy unikatowe zdjęcia. 

Grupa projektowa: Dominik Dereżyński, Roland Krzyżaniak, Angelika Mycka, Daria Mycka, Maciej Kujawa, Mateusz Nowak, Bartosz Kular, Dawid Stajkowski, Joanna Werda, Roksana Wocińska

Opiekun koła : Małgorzata Dudek