Piłka siatkowa chlubą naszej szkoły

SP_-_Skokidruzyna_siakarska_dziewczyn-_I_miejsce_w_powiecie_3.02.2012.Fot._Wieslaw_BerendtSP_Skokidruzyna_siatkarska_chopcow-_I_miejsce_w_powiecie08.02.2012.Fot._Wieslaw_BerendtDrużyna siatkarska dziewcząt i chłopców reprezentowała wielokrotnie naszą szkołę w wielu prestiżowych turniejach sportowych i nigdy nie zawiodła oczekiwań kibiców i trenerów. Przed dwoma miesiącami zdobyła Mistrzostwo Powiatu Wągrowieckiego i zakwalifikowała się do rozgrywek na szczeblu rejonowym. Mimo wielu zajęć realizują swoją pasję i pod okiem trenerów spędzają na wyczerpujących i absorbujących czas treningach wiele godzin. Społeczność szkolna wspiera ich wysiłek, docenia zdobyte laury, mając świadomość, że ich sukcesy to chluba naszej szkoły i gminy.


Wiosenne przebudzenie

Pierwsze promienie słoneczne budzą we wszystkich pozytywne emocje. Zmęczeni zimą, brakiem słońca i ruchu na świeżym powietrzu niecierpliwie oczekujemy nadejścia wiosny. Uczniowie naszej szkoły jak co roku powitali ją w sposób szczególny. Edukacja ekologiczna i świadomość dbania o środowisko spowodowała, że zwyczaj topienia marzanny odszedł do lamusa, a zwyczaje, tradycje i obrzędy uczniowie poznają podczas lekcji. Wiosnę natomiast witają uczestnicząc w przedstawieniu teatralnym. Feeria kolorów, barwne stroje i rekwizyty dostosowane do repertuaru, wprawiły wszystkich w nastrój wiosennego przebudzenia.


„Przyjaźń Pi przetrwała”

Są miejsca na świecie, gdzie ludzie świętują fenomen matematyki. To ona obdziela nas umiejętnością opisu tego, co jest, dostrzegania związków i przemian. Pozwala operować pojęciami, zjawiskami a nawet wielkościami. W dodatku w czasach pełnych urządzeń, mechanizmów, aparatów-najważniejsze słowo przyznaje człowiekowi. Dzieli się on z innymi przygodą pt. o myśleniu słówek kilka.

Dzień Liczby Pi w naszej szkole to pochwała świadomości, spostrzegawczości, dociekliwości. Wiosna nie przyszła, a zagadki nadeszły. Lekcje są trudne, ale ciekawostki frapują. Wreszcie-koła, okręgi, konstrukcje geometryczne, choć skomplikowane, przecież ożywiają dziedzinę abstrakcji.

Na wystawie uczniowie czytali notatki o liczbie Pi, wiersze o liczeniu, analizowali podpowiedzi mnemotechniczne. Na planszach ze zwierzętami poszukiwali ukrytych informacji i żarcików. O godz. 11.50 zaistniało czynnościowe nauczanie matematyki w toku tworzenia okręgu z wyznaczoną średnicą z ustawiających się celowo uczniów. Przeliczenie tych z zewnątrz i wewnątrz, a następnie podzielenie, stworzyło eksperymentalne pozyskiwanie wyniku~3,14…. Zważywszy, iż było to działanie dobrowolne ze sporą ilością chętnych, wręcz zafrapowanych, ciekawym jest fakt, że przerwę można wypełnić matematyczną pasją, o czym zaświadczają-

Justyna Markiewicz i Krzysztof Gapiński


Graliśmy z najlepszymi

10 marca 2012 r. szkolna reprezentacja naszej szkoły w składzie: Mateusz Tyll, Sebastian Mazurek, Małgorzata Surdyk oraz Aleksandra Tyll, pod czujnym okiem Wioletty Molińskiej, podjęła wyzwanie i stanęła do walki w Finale Województwa Wielkopolskiego w Indywidualnych Warcabach Dziewcząt i Chłopców. Zawodnicy zmierzyli się z najlepszymi graczami całego województwa wielkopolskiego. Stoczyli osiem wyczerpujących i pełnych napięcia partii.

Znakomicie poradził sobie Mateusz Tyll, który wywalczył zaszczytne 5 miejsce w kategorii chłopców. To ogromny sukces i wspaniałe osiągnięcie. Przypomnijmy, iż Mateusz jest również Mistrzem Powiatu Wągrowieckiego w Szachach.

Świetnie spisała się także Aleksandra Tyll, uczennica klasy trzeciej, która ambitnie i zaciekle pokonywała starsze rywalki zdobywając 13 miejsce w kategorii dziewcząt.

Sukcesy oraz chęć uczestniczenia w zawodach warcabowych oraz szachowych są dowodem na to, iż w świecie zdominowanym przez komputery i multimedia, gry planszowe i towarzyskie nadal cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży szkolnej.

 szachy szchy2 Mateusz_Tyll_-_V_miejsce_w_wojewodztwie


 

OGŁOSZENIE DLA RODZICÓW I UCZNIÓW

Rodzicu, Twoja ostatnia szansa, by zapisać dziecko do

Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Skokach

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza informuje, że trwa nabór uczniów do klas pierwszych a także klas II-VI na rok szkolny 20112/2013.

Aby zachęcić Państwa do wyboru naszej szkoły, przedstawiamy różnorodne aspekty funkcjonowania naszej placówki, spełniającej nie tylko podstawowe zadania dydaktyczno-opiekuńczo-wychowawcze, ale także miejsca przyjaznego uczniom, kładącego nacisk na wszechstronny rozwój, wspieranie inicjatyw dzieci i rodziców, kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich oraz spełniającej najwyższe standardy wyposażenia w pomoce naukowe. Szkoła podlega nieustannemu rozwojowi, jest na bieżąco doskonalona, podlega remontom, zmianom i renowacji, a regularnie uzupełniane zaplecze dydaktyczne wyposażone w najnowocześniejsze urządzenia.

Nasza placówka dysponuje:

 • Salami do nauki języków obcych dla kl. I-III i dla kl. IV-VI wyposażonymi w profesjonalny sprzęt dydaktyczny
 • Salami informatycznymi dla klas I-III i kl. IV-VI dysponującymi nowoczesnymi komputerami
 • Salą multimedialną, która spełnia wymogi sali konferencyjnej dzięki nowoczesnej technologii
 • Salą wychowania komunikacyjnego
 • Gabinetami przedmiotowymi
 • Biblioteką, która oprócz bogatego księgozbioru, stanowi także Internetowe Centrum Informacyjno-Multimedialne (ICIM)
 • Salą gimnastyczną z zapleczem, szatniami i węzłem sanitarnym
 • Świetlicą zapewniającą opiekę nad uczniami po skończonych zajęciach
 • Stołówką i kuchnią
 • Gabinetem logopedycznym
 • Gabinetem pielęgniarki
 • Sklepikiem szkolnym

W szkole działa wiele kół zainteresowań i organizacji:

 • Samorząd Uczniowski
 • Szkolny Klub Sportowy
 • Kółko Warcabowo-Szachowe
 • Kółko Plastyczne
 • Kółko Matematyczne
 • Kółko Czytelnicze
 • Kółko Teatralne
 • Kółko Historyczne
 • Kółko Regionalne
 • Kółko Językowe
 • Kółko Informatyczne
 • Kółko Multimedialne
 • Kółko Wokalno-Muzyczne
 • Kółko Przyrodnicze
 • Kółko Polonistyczne

Ponadto uczniowie biorą udział w:

 • Redagowaniu szkolnej gazetki Gadu gadu
 • Szkolnym Zespole Taneczno-Wokalnym Fantazja
 • Przygotowywaniu i prezentowaniu uroczystości szkolnych i imprez dla środowiska lokalnego
 • Zajęciach wyrównujących wiedzę
 • Zajęciach dla uczniów wybitnie uzdolnionych
 • Zajęciach logopedycznych
 • Programach w ramach funduszy z UE
 • Gimnastyce korekcyjnej
 • Wycieczkach krajoznawczych, rekreacyjnych, przedmiotowych, do kina i teatru
 • Uroczystościach i świętach szkolnych

Nasi wychowankowie korzystają z pomocy:

 • Pedagoga szkolnego służącego wsparciem dla rodziców, mającego stały kontakt z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Wągrowcu
 • Higienistki, która oprócz doraźnej pomocy organizuje szczepienia, fluoryzację, przeprowadza pogadanki dotyczące higieny i bezpieczeństwa

Efektami pracy jest udział w:

 • Konkursach przedmiotowych z różnych dziedzin

¨      Konkurs Matematyczny Kangur, Świetlik

¨      Konkurs Przyrodniczy Salamandra

¨      Konkurs Historyczny Krąg

¨      Konkurs Wiedzy o Cystersach

 • Zawodach i turniejach sportowych
 • Konkursach i przeglądach artystycznych
 • Wystawach i projektach edukacyjnych