Nagrody dla Najlepszych

Od dłuższego już czasu dyrekcja i grono nauczycielskie Szkoły Podstawowej w Jabłkowie szukało pomysłu na skuteczniejsze zmotywowanie dzieci do nauki. W wyniku przemyśleń i dyskusji podjęto decyzję, by najlepszych uczniów oraz klasy, które uzyskały wysoką średnią z danego przedmiotu, nagrodzić specjalnymi medalami, statuetkami i dyplomami. I tak oto w piątek 10 lutego Dyrekcja Szkoły w osobach Pań Sławomiry Kędziory i Małgorzaty Przybysz, wręczyła zaszczytne nagrody poszczególnym klasom oraz uczniom.

W szkole w Jabłkowie statuetkę w kategorii „Najlepsi Angliści” zdobyła klasa czwarta. Pozostałe wyróżnienia w kategorii „Najlepsi Humaniści”, „Najlepsi Matematycy”, „Najlepsi Przyrodnicy”, „Najlepsi Artyści” i „Najlepsi Sportowcy” zdobyła klasa szósta i tym samym sięgnęła po medal z napisem „Superklasa”. W Punkcie Filialnym w Lechlinie w każdej z sześciu kategorii bezkonkurencyjna okazała się klasa piąta i to ona zgarnęła wszystkie statuetki, łącznie z tytułem „Superklasy”. Natomiast w Punkcie Filialnym
w Rejowcu sukces przypadł w udziale dwom klasom – piątej i szóstej. Klasa piąta otrzymała statuetki dla „Najlepszych Matematyków”, „Najlepszych Przyrodników” i „Najlepszych Artystów”. Wyróżnienia dla „Najlepszych Humanistów”, „Najlepszych Anglistów”
i „Najlepszych Sportowców” stały się udziałem klasy szóstej. Jako że klasa szósta przewyższyła piątoklasistów średnią ocen z zachowania, to właśnie ona zdobyła medal dla „Superklasy”.

Oprócz wysiłku zespołów klasowych nagrodzono tego dnia także osiągnięcia indywidualne. Uczniowie, którzy w pierwszym semestrze zdobyli średnią ocen powyżej 4,75 otrzymali z rąk Dyrekcji dyplomy uznania oraz plakietki z napisem „Uczeń na medal”. Wyróżniono w ten sposób następujących uczniów:

Szkoła w Jabłkowie: Zuzanna Grzechowiak kl. III, Natalia Dudek kl. IV, Wiktoria Klimczak kl. IV, Kinga Piechowiak kl. VI

PF w Rejowcu: Mateusz Konieczny kl. III, Weronika Blados kl. IV, Ilona Nowicka kl. V, Weronika Smykowska kl. V, Weronika Grynia kl. VI, Weronika Mucha kl. VI, Magdalena Paczyńska kl. VI

PF w Lechlinie: Anita Sydow kl. III, Ewelina Gruszka kl. V, Dominika Pawlicka kl. V, Mateusz Kruś kl. V, Weronika Sydow kl. VI

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy. Wierzymy, że wręczone tego dnia dyplomy, statuetki i medale zmotywują uczniów do systematycznego zdobywania wiedzy
i przyczynią się do zwiększenia zdrowej rywalizacji, gdyż statuetki dla najlepszej klasy mają charakter przechodni. A zatem następne rozdanie i szansa na wygraną już w czerwcu!

Nagrody_dla_najlepszych_1 Nagrody_dla_najlepszych_2 Nagrody_dla_najlepszych_3 Nagrody_dla_najlepszych_4

Nagrody_dla_najlepszych_5 Nagrody_dla_najlepszych_6 Nagrody_dla_najlepszych_7 Nagrody_dla_najlepszych_8

Nagrody_dla_najlepszych_9 Nagrody_dla_najlepszych_10 Nagrody_dla_najlepszych_11 Nagrody_dla_najlepszych_12

Nagrody_dla_najlepszych_13 Nagrody_dla_najlepszych_14

 


 

Święto Kobiet

Z okazji przypadającego ósmego marca Dnia Kobiet w szkołach prowadzonych przez Stowarzyszenie Edukacyjne TĘCZA odbyły się okolicznościowe przedstawienia. W Punkcie Filialnym w Lechlinie uczniowie klasy trzeciej i drugiej przygotowali pod okiem pana Piotra Wiśniewskiego program kabaretowy pt. „Kochane kobiety”. Z przymrużeniem oka przedstawiono męski punkt widzenia na otaczającą nas rzeczywistość. Wniosek, który wysnuli młodzi panowie utyskujący w swym gronie na kobiety, sprowadził się ostatecznie do następującego przesłania: Świat bez kobiet byłby przerażająco nudny! W szkole w Jabłkowie uczniowie przygotowali dla swych pań i koleżanek specjalne wierszyki i piosenki. Nad całością programu artystycznego czuwał pan Antoni Wiśniewski. Natomiast dziewczęta przygotowały pod kierunkiem pani Joanny Tomczak nowatorskie wykonanie poloneza, biorąc pod uwagę fakt, iż oprócz tradycyjnych kroków, pojawiły się motywy charakterystyczne dla rytmicznego hip-hopu. W Punkcie Filialnym w Rejowcu Dzień Kobiet świętowano osobno w każdej z klas. Chłopcy wyrazili swą pamięć i sympatię wobec dziewczynek, wręczając im słodycze i drobne upominki. Najważniejsze jednak, że tego dnia nie zabrakło serdecznej atmosfery i szczerych, z serca płynących życzeń.

Dzien_Kobiet_w_Jablkowie_8 Dzien_Kobiet_w_Jablkowie_7 Dzien_Kobiet_w_Jablkowie_6 Dzien_Kobiet_w_Jablkowie_5

Dzien_Kobiet_w_Jablkowie_4 Dzien_Kobiet_w_Jablkowie_3 Dzien_Kobiet_w_Jablkowie_2 Dzien_Kobiet_w_Jablkowie_1

 


 

Konkurs czytelniczy w Lechlinie

Konkurs_czytelniczy_w_Jablkowie13 marca 2012 roku w szkole w Lechlinie odbył się konkurs czytelniczy „ W krainie baśni Andersena” Uczniowie klas II i III ze szkół prowadzonych przez Stowarzyszenie Edukacyjne „Tęcza” musieli wykazać się wiedzą dotyczącą treści baśni autorstwa H. Ch. Andersena. Uczestnicy wykazali się ogromną znajomością tematu i dopiero długotrwająca dogrywka wyłoniła zwycięzców.

Laureatami konkursu zostali Jan Szymański z klasy III – 1 miejsce Gracjan Piec z klasy III – 2 miejsce i Weronika Koperska z klasy II – 3 miejsce. W przerwie między etapami konkursu dzieci obejrzały przedstawienie „W krainie baśni” przygotowane przez uczniów z Lechlina. Każdy uczestnik otrzymał dyplom i nagrodę książkową. Konkurs przygotowali nauczyciele z lechlińskiej placówki Justyna Graczyk, Grażyna Mazurek i Piotr Wiśniewski.