W sobotę 6 lutego 2010 r. w Gimnazjum im. Adama Borysa w Witkowie odbył się finał VI Międzypowiatowego Konkursu Geograficznego „Po bezdrożach Ameryki Południowej”.

Głównym celem konkursu było poznanie i poszerzenie wiedzy na temat historii, kultury, warunków życia oraz problemów społeczno – gospodarczych Ameryki Południowej .

W Konkursie wzięło udział 11 szkół gimnazjalnych z czterech powiatów Wielkopolski: gnieźnieńskiego, słupeckiego, wągrowieckiego i wrzesińskiego.

Skockie gimnazjum reprezentowały dwie uczennice: Aleksandra Samol i Marta Szmyra. Dziewczęta wykazały się ogromną wiedzą i chociaż część zadań zawartych w teście zdecydowanie wykraczała poza podstawy programowe gimnazjum, poradziły sobie bez żadnych problemów i zajęły drużynowo I miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Małgorzata Dudek