Dzień Babci i Dziadka

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. W naszym przedszkolu zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez przedszkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

Dnia 20 stycznia wszystkie grupy przygotowały uroczystą akademię z tej okazji. Dzieci  recytowały wiersze i śpiewały piosenki specjalnie dla nich. Po wysłuchaniu części artystycznej wszyscy mogli skosztować pyszności przygotowanych przez rodziców. Wnuczęta tak bardzo się cieszyły z odwiedzin swoich najbliższych, że po uroczystości i poczęstunku szybko pożegnały przedszkole i ze swoimi dziadkami poszły do domu.

Dzien_Babci_i_Dziadka_1  Dzien_Babci_i_Dziadka_2  Dzien_Babci_i_Dziadka_3

Dzien_Babci_i_Dziadka_4  Dzien_Babci_i_Dziadka_5  Dzien_Babci_i_Dziadka_6


 

Kubusiowe przedszkole zimowe lubi być

Chociaż za oknem pogoda była mało zimowa, głównie ze względu na brak śniegu, to jednak 25 stycznia w naszym przedszkolu zrobiło się biało – niebiesko. Hasło tego dnia brzmiało: KUBUSIAOWE PRZEDSZKOLE ZIMOWE LUBI BYĆ. Wszyscy z zaangażowaniem brali udział  w „zimowych zabawach” – odszukiwali białe i niebieskie akcenty we własnych strojach oraz w najbliższym otoczeniu, wspólnie bawili się i pląsali w takt muzyki o charakterze zimowym. Był to kolejny dzień pełen radości, niesamowitych wrażeń i atmosfery pełnej życzliwości i przyjaźni w naszym Przedszkolu.


 

Balik Karnawałowy

Karnawał to fantastyczny czas nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci. A może przede wszystkim dla naszych milusińskich. Dla dzieci bal karnawałowy to czas niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. W naszym przedszkolu Bal Karnawałowy odbył się aż dwa razy – 18.01 i 3.02.

Gdy wybiła upragniona godzina cała sala wypełnia się dziećmi. Dzieci przebrane w różnorodne, kolorowe stroje wspaniale bawiły się  w rytm muzyki i śpiewu pana Wodzireja. Dziewczynki przebrane  w długie powłóczyste balowe suknie księżniczek czy też dam dworu, zaś chłopcy najczęściej wybierali strój Batmana, Spidermana, Pirata i Kowboja. Podczas trwania zabawy odbyły się różne qizy i konkursy np. na najładniejszą piosenkę  i  wiersz.

Wspólna zabawa przysporzyła wiele radości naszym pociechom, a to było głównym celem naszych balików.


 

Wyjazd do MDK

30.01 przedszkolaki pomimo mroźnej pogody wyruszyły do Wągrowca do MDK na przedstawienie pt. „Koziołek Matołek wyrusza w świat” Przedstawienie obfitowało w barwne przygody, zabawne sytuacje i przebojową muzykę – czyniąc spektakl atrakcyjnym nie tylko dla najmłodszych. Koziołek przemierzał świat szukając swojego miejsca na ziemi, odwiedzał egzotyczne kraje, przeżył emocjonujące i pouczające przygody. Ale jak zwyle wyszedł cało z każdej opresji i w chwale powrócił do Pacanowa odnajdując „całkiem blisko” to, co dla niego najlepsze.

Jeszcze emocje nie opadły po pierwszym przedstawieniu, a już szykowaliśmy się do kolejnego wyjazdu. Tym razem pojechaliśmy obejrzeć przedstawienie pt. „Bajki mojego dzieciństwa” w wykonaniu Wrocławskiego Teatru Edukacji ARTENES. Główni bohaterowie zabrali nas w baśniową podróż prezentując fabułę takich bajek jak: „Czerwony Kapturek”, „Kopciuszek”, „Kot w butach” . Gra aktorów, ciekawa fabuła i scenografia wzbudziły ogromne zainteresowanie dzieci. Na ich twarzach można było zauważyć nie tylko uśmiech i radość ale również wielkie emocje. Dzieci z niecierpliwością oczekują kolejnego wyjazdu w tak bajkowe miejsce.