Finał wojewódzki w Halowej Piłce Nożnej 16.12.2011r.

W tym roku finał województwa wielkopolskiego w halowej piłce nożnej odbył się w Rakoniewicach.

W zawodach uczestniczyło 8 najlepszych szkół wyłonionych z etapów rejonowych. Nasi piłkarze okazali się najlepszymi z rejonu pilskiego i po raz drugi w historii uczestniczyli w etapie finałowym rozgrywek wojewódzkich. W drodze do tego szczebla pokonali w Wyrzysku kolejno Gimnazjum Złotów nr 1, Gimnazjum Złotów nr 2 i Gimnazjum Wyrzysk po 3:0, dalej Rosko 1:0 oraz Budzyń 5:1.

Finał wojewódzki odbył się w pięknej nowej hali w Rakoniewicach. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy. W pierwszej spotkały się Nr 2 Września, nr 5 Kalisz, nr 4 Leszno, nr 1 Rakoniewice. Do drugiej grupy rozlosowano nr 24 Poznań, Lisiec Wielki, nr 1 Skoki , nr 5 Jarocin.

Nasi gimnazjaliści w pierwszym meczu spotkali się z ubiegłorocznymi srebrnymi medalistami z Jarocina. Niestety przegraliśmy ten mecz 0:2, w drugim spotkaniu pokonaliśmy Poznań 3:0 i aby awansować do półfinałów wystarczył nam remis. Po pięknym meczu pokonaliśmy piłkarzy z Liśćca 2:1.

W półfinale spotkaliśmy się z gospodarzami i ulegliśmy im 2:3 mimo prowadzenia 2:0 . Mecz o III miejsce przegraliśmy z Lesznem 1:2.

Ostateczna kolejność zawodów:1 Gimnazjum nr 1 Rakoniewice , 2 Gimnazjum nr 5 Jarocin, 3 Gimnazjum nr 4 Leszno, 4 Gimnazjum nr 1 Skoki, 5 Gimnazjum Lisiec Wielki, 6 Gimnazjum nr 5 Kalisz, 7 Gimnazjum nr 2 Września i 8 Gimnazjum nr 24 Poznań

Skład zespołu to uczniowie klasy drugiej wsparci trzema gimnazjalistami klasy trzeciej; Druciarek Mikołaj, Druciarek Szymon, Futro Mateusz, Gebler Błażej, Graczyk Adam, Iwiński Adrian, Kaczmarek Krzesimir, Rakowski Łukasz, Stoiński Patryk, Sygnecki Hubert. Opiekun Grzegorz Samol.


 

Przed nimi etap wojewódzki!

10 stycznia bieżącego roku w Murowanej Goślinie odbył się etap parkowy (rejonowy) konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Drużyna naszego gimnazjum w nowym składzie zajęła I miejsce. W marcu będzie reprezentowała Park Krajobrazowy Puszcza Zielonka podczas etapu wojewódzkiego. Skład drużyny: Patrycja Dudzińska, Kacper Konieczny, Edward Surdyk, Julia Wasylewicz.

Małgorzata Dudek

Poznajemy_Parki_Krajobrazowe_Polski_1  Poznajemy_Parki_Krajobrazowe_Polski_2  Poznajemy_Parki_Krajobrazowe_Polski_4


 

Sukces drugoklasistek

W sobotę 11 lutego 2012 r. w Gimnazjum im. Adama Borysa w Witkowie odbył się finał I Witkowskiego Konkursu Przyrodniczego pod hasłem „Wodo jesteś życiem, ale i żywiołem”. W konkursie wzięły udział 3-osobowe drużyny z Niechanowa, Skoków, Witkowa i Wrześni. Nasze gimnazjum reprezentowały uczennice: Patrycja Dudzińska – kl.IIa, Dominika Szczepaniak – kl.IIa i Ewelina Pisarek – kl.IIe.

Konkurs składał się z trzech części. W pierwszej, która zakończyła się miesiąc przed finałem, należało przygotować i przesłać do organizatora prezentację multimedialną. Z tym zadaniem znakomicie poradziła sobie nasza drużyna. Przygotowana prezentacja na temat „ Jeziora Polski i ich znaczenie” została wysoko oceniona przez komisję konkursową.

W części finałowej drużyny rozwiązywały test składający się z 27 zadań, a następnie ustnie udzielały odpowiedzi na 5 pytań dotyczących wody z różnych dziedzin: chemii, biologii, ekologii i geografii. Ostatnia konkurencja dostarczyła uczestnikom konkursu wiele zabawy i humoru. Uczniowie prezentowali przysłowia o wodzie w formie kalamburów.

Na koniec punkty zdobyte przez zespoły w poszczególnych częściach konkursu zostały zsumowane. Nasza drużyna zajęła I miejsce!

Wyniki konkursu:

I miejsce – Gimnazjum nr 1 w Skokach – 82,5 p.

II miejsce – Gimnazjum nr 1 we Wrześni – 77,5 p.

III miejsce – Gimnazjum w Witkowie – 74 p.

IV miejsce – Gimnazjum w Niechanowie – 54 p.

Każda ze szkół otrzymała nagrodę książkową, a wszyscy uczestnicy dyplomy i pamiątkowe kubki z logo tegorocznej edycji konkursu. W przyszłym roku zagościmy w Witkowie ponownie.

Małgorzata Dudek

Konkurs_przyrodniczy_1  Konkurs_przyrodniczy_2  Konkurs_przyrodniczy_3

Konkurs_przyrodniczy_4  Konkurs_przyrodniczy_5  Konkurs_przyrodniczy_6


 

Szachy

XIII_Gimnazjada-szachy_1W ramach XIII Gimnazjady, 22 listopada w Wągrowcu odbyły się Indywidualne Powiatowe Mistrzostwa w Szachach. W turnieju gimnazjum reprezentowali: Karolina Gasińska, Patryk Szymkowiak, Edward Surdyk i Hubert Tyll. W kategorii dziewcząt Karolina zdobyła I miejsce i 10 grudnia 2011 r. reprezentowała powiat w Finale Województwa Wielkopolskiego w Szachach Indywidualnych. 24 stycznia 2012 r. reprezentacja gimnazjum zdobyła IV miejsce w Drużynowych Powiatowych Mistrzostwach w Szachach. Gimnazjum reprezentowała drużyna w składzie: Karolina Gasińska, Patryk Szymkowiak, Edward Surdyk i Hubert Tyll.

Opiekun: Ilona Węglewska

  

 I Halowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt

XIII_Gimnazjada-szachy_2I_Halowy_Turniej_Pilki_Noznej_DziewczatReprezentacja gimnazjum w składzie: Karolina Gasińska, Michalina Kaczyńska, Julia Kubiak, Sandra Kucz, Ewelina Loręcka, Kinga Loręcka, Katarzyna Mendel, Magdalena Tyll, Paulina Wełnic zmagała się w I Halowym Turnieju Piłki Nożnej, który odbył się 3 lutego w Murowanej Goślinie. Dziewczęta po wyrównanej walce zdobyły IV miejsce.

Opiekun: Ilona Węglewska

 

 


 

Mistrzostwa powiatu w Piłce Siatkowej

Dnia 25 stycznia w Skokach odbyły się Mistrzostwa Szkół Gimnazjalnych Powiatu Wągrowieckiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt. W turnieju rywalizowało 8 zespołów reprezentujących 6 szkół.
Klasyfikacja końcowa:
I miejsce Skoki I w składzie: Małgorzata Kucharska, Katarzyna Kaczmarek, Kinga Kruś, Aneta Deminiak, Michalina Kaczyńska, Dominika Szczepaniak, Julia Burzyńska, Agata Herkt, Roksana Nowak. Opiekun: Elżbieta Chojnacka
II miejsce Skoki II w składzie: Daria Kucz, Patrycja Dudzińska, Marta Kubicka, Anna Świątkowska, Michalina Modlibowska, Daria Urbaniak, Teresa Janecko, Paula Królczyk, Eliza Mieleszczuk, Karolina Saukens, Wiktoria Stróżyńska. Opiekun: Hanna Węglewska.
III miejsce
Mieścisko
IV miejsce Wągrowiec gmina
V-VI miejsce Wągrowiec miasto, Damasławek
VI-VII miejsce Rąbczyn, Damasławek II

Dnia 26 stycznia w Skokach odbyły się Mistrzostwa Szkół Gimnazjalnych Powiatu Wągrowieckiego w Piłce Siatkowej Chłopców. W turnieju rywalizowało 7 zespołów reprezentujących 6 szkół:
Klasyfikacja końcowa:
I miejsce
Mieścisko
II miejsce Skoki
w składzie: Błażej Gebler, Krzesimir Kaczmarek, Szymon Druciarek, Łukasz Rakowski, Hubert Sygnecki, Patryk Stoiński, Mateusz Futro, Hubert Łukaszewski, Piotr Dembiński. Opiekun: Wiesław Sierzchuła
III m. Wągrowiec Gmina
IV m. Damasławek I
V – VII m. – Rąbczyn, Wapno, Damasławek II.


 

Konkurs wiedzy Biologicznej

Decyzja o stracie w konkursie przedmiotowym z biologii dla Kacpra Koniecznego była w bieżącym roku szkolnym bardzo trafna. Uczeń drugiej klasy gimnazjum po pokonaniu 27 października swoich starszych kolegów w etapie szkolnym zakwalifikował się do kolejnych etapów, które odbyły się w Poznaniu 12 grudnia i 3 lutego. Kacper swoją systematycznością i wytrwałością w dążeniu do celu ostatecznie zdobył tytuł Finalisty Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii uzyskując tym samym dodatkowe punkty na świadectwo ukończenia gimnazjum. Uczeń musiał wykazać się ogromną wiedzą z wszystkich działów biologii również z tych, które są w zakresie klasy trzeciej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekun: Magdalena Samol


 

KONKURS „SALAMANDRA”

W konkursie przyrodniczym organizowanym przez PTOP „SALAMANDRA” pod hasłem „ Kręgowce Polski (zagrożone wyginięciem)” wpisane do „Polskiej Czerwonej Księgi Zwierząt – Kręgowce”, na etapie szkolnym wyłoniono pięcioro uczniów: Magdalenę Kamińską, Darię Krupa, Natalię Napierała, Edwarda Surdyka, Julię Wasylewicz. Laureatami etapu rejonowego, który odbył się 14 stycznia w Rożnowie zostali: Edward Surdyk i Julia Wasylewicz i tym samym zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego zdobywając tytuł finalisty. Edward Surdyk uzyskując dobry wynik w finale wojewódzkim zakwalifikował się do etapu międzywojewódzkiego, który odbędzie się w kwietniu w Świebodzinie w województwie lubuskim. Gratulujemy i życzymy powodzenia.

Opiekun: Magdalena Samol


 

 Nagrodzeni_uczniowie_GimnazjumUroczyste wręczanie nagród i wyróżnień

Jeszcze przed feriami w piątek cała społeczność szkolna Gimnazjum nr 1 im. Polskich Olimpijczyków   w Skokach spotkała się w hali w celu wręczenia gimnazjalistom wyróżnień i nagród zdobytych w konkursach przedmiotowych i rywalizacji sportowej. Wszystkim nagrodzonym i tym oczekującym na wyróżnienia życzymy sukcesów.

Grzegorz Samol

 

  

Piłka siatkowa Liga Gnieźnieńska

Dnia 22.01.2012 roku w Skokach odbył się drugi turniej Mistrzostw Powiatu Gnieźnieńskiego          
w Piłce Siatkowej Kobiet. W rozgrywkach rywalizowało 5 drużyn: „Piast” Łubowo, Gimnazjum Kiszkowo, 2 zespoły reprezentujące gimnazjum w Skokach oraz absolwentki naszej szkoły.

Wyniki poszczególnych spotkań: Skoki I – Skoki II 2:0; Łubowo – Kiszkowo 2:0; Skoki – Skoki I 2:0; Łubowo – Skoki II 2:0; Kiszkowo – Skoki I 0:2, Łubowo – Skoki 2:0, Skoki II – Kiszkowo 2:0, Łubowo – Skoki I 2:0, Skoki II – Skoki 2:0, Skoki – Kiszkowo 2:0

Skład zespołu Skoki I:Małgorzata Kucharska, Katarzyna Kaczmarek, Aneta Deminiak, Julia Burzyńska, Dominika Szczepaniak, Agata Herkt, Roksana Nowak, Michalina Kaczyńska. Opiekun: Elżbieta Chojnacka

Skład zespołu Skoki II: Patrycja Dudzińska, Teresa Janecko, Paula Królczyk, Marta Kubicka, Daria Kucz, Eliza Mieleszczuk, Karolina Saukens, Wiktoria Stróżyńska, Anna Świątkowska, Michalina Modlibowska, Daria Urbaniak. Opiekun: Hanna Węglewska

Skład zespołu Skoki (absolwentki):Monika Oksza – Skibińska, Sara Sobik, Natalia Przybylska, Izabela Fidos, Monika Urbaniak, Natalia Glapa, Patrycja Kobryś.

Klasyfikacja generalna po drugim turnieju: I m. „Piast” Łubowo, II m. Skoki ( absolwentki), III m. Skoki I, IV m. Skoki II, V m. Kiszkowo


 

III Ogólnopolski Halowy Turniej Piłki Nożnej

Bardzo silną obsadę miał III Ogólnopolski Halowy Turniej Piłki Nożnej. Do Skoków zjechały reprezentacje 8 szkół z 3 województw. W grupie „A” rywalizowały: Skoki – Gimnazjum nr 1 im. Polskich Olimpijczyków, Murowana Goślina – Gimnazjum nr 1 im. Hipolita Cegielskiego, Września – Gimnazjum nr 2 im. Andrzeja Prądzyńskiego, Wyrzysk – Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej – Curie, w grupie „B” – Chodzież – Miejskie Gimnazjum im. Ignacego Jana Paderewskiego, Łobżenica – Gimnazjum Publiczne im. Jana Pawła II, Bydgoszcz – Gimnazjum nr 52 im. Bydgoskich Olimpijczyków, Gryfino – Gimnazjum im. Olimpijczyków Polskich. Skoccy gimnazjaliści pokonali kolejno w rozgrywkach grupowych: Murowana Goślinę 1:0, Wyrzysk 4:0 i Wrześnię 2:0.

W meczach półfinałowych pokonali Łobżenicę 3:0 i przegrali z Gryfinem 0:1. W meczach o poszczególne miejsca Łobżenica przegrała z Bydgoszczą 1:2, Wyrzysk przegrał z Murowana Gośliną 0:4, w meczu o 3 miejsce Skoki pokonały Chodzież 2:1, a w finale Września pokonała Gryfino 2:1. Klasyfikacja generalna:

I miejsce – Września,
II miejsce – Gryfino,
III miejsce – Skoki,
IV miejsce – Chodzież,
V miejsce – Murowana Goślina,
VI miejsce – Wyrzysk,
VII miejsce – Bydgoszcz,
VIII miejsce – Łobżenica.

Organizator dziękuje za wszelką okazaną pomoc w organizacji turnieju: Burmistrzowi Miasta i Gminy Skoki, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Janowi Wójcikowi, Olgierdowi Nowakowskiemu, sędziom: Tomaszowi Jarzembowskiemu i Mateuszowi Deminiakowi oraz uczennicom: Julii Burzyńskiej, Teresie Janecko, Pauli Królczyk, Elizie Mieleszczuk i Wiktorii Stróżyńskiej.Skład drużyny: Karol Bartsch, Mikołaj Druciarek, Szymon Druciarek, Mateusz Futro, Krzesimir Kaczmarek, Piotr Markiewicz, Damian Przybylski, Łukasz Rakowski, Patryk Stoiński, Hubert Sygnecki. Zdjęcia z turnieju można oglądać na stronie gimnazjum: www.gimnazjumskoki.pl

Opiekun: Grzegorz Samol

III_Ogolnopolski_Halowy_Turniej_Pilki_Noznej_1  III_Ogolnopolski_Halowy_Turniej_Pilki_Noznej_2