11 lutego obchodziliśmy Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112. W lutym 2009 r. Komisja Europejska, Parlament Europejski i Rada ogłosiły dzień 11 lutego Europejskim Dniem Numeru 112 w celu upowszechnienia znajomości jednolitego numeru alarmowego.

Europejski Dzień Numeru 112 obchodzony jest co roku i towarzyszą mu działania informacyjne i integracyjne w całej Europie W Polsce w ubiegłym roku przygotowywał je Kraków. W tym roku – gospodarzem ogólnopolskich obchodów był Poznań. Wojewoda Wielkopolski Piotr Florek ogłosił konkurs fotograficzny,  którym celem było  wyłonienie najlepszych prac promujących europejski numer alarmowy 112. oraz to, że tematyka prac musiała odwoływać się do numeru alarmowego 112. Był to otwarty konkurs adresowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

Naszą Gminę reprezentowali uczennice z Gimnazjum WERONIKA PAWLICKA, JOANNA SMOLANOWICZ oraz WIKTORIA OWCZARZAK dziewczyny otrzymały upominki za udział w konkursie z czego bardzo się cieszymy. Natomiast uczeń KASPER GRZEGORZEWSKI ze Szkoły Podstawowej w Skokach został  wyróżniony. Z pośród 279 fotografii wybrano 14  w tym jego pracę. serdecznie gratulujemy sukcesu. Opiekunem wszystkich uczniów była pani Małgorzata Zaganiaczyk.

numer_112_1  numer_112_2  numer_112_3