Powiało chłodem na deskach teatru

W piątek 27 stycznia uczniowie klas IV-VI z Punktu Filialnego w Lechlinie i Rejowcu udali się do Poznania na spektakl pt. „Królowa Śniegu” wystawiany w Teatrze Muzycznym. Mimo że baśń Andersena jest wszystkim dobrze znana, to jej teatralna realizacja młodym widzom bardzo się spodobała. I myli się ten, kto przypuszczałby, że jest to przedstawienie, którego odbiorcami powinny być szczególnie małe dzieci. Przeciwnie. Musical ów sprawia, że każdy, niezależnie od wieku, przenosi się w niezwykły zaczarowany świat, w którym toczy się walka dobra ze złem, lecz to ostatnie – jak to w baśniach bywa – ostatecznie przegrywa. W spektaklu urzeka nie tylko fabuła, ale także taniec grupy baletowej oraz piękne stroje i scenografia lodowej krainy.

Pobyt w Poznaniu był także dla uczniów okazją do zobaczenia najbardziej znanych zabytków znajdujących się na poznańskiej Starówce i w jej okolicy. Tak więc po uczcie duchowej, jaką była wizyta w teatrze, udaliśmy się do kościoła farnego, który zachwyca swym ogromem i bogactwem barokowych dekoracji. Natomiast na Starym Rynku podziwiać mogliśmy renesansowy ratusz, fontanny przedstawiające postacie mitologiczne, urocze kolorowe domki budników oraz pomnik Bamberki. Nieco zmęczeni i przemarznięci udaliśmy się na posiłek do restauracji McDonald’s, zatrzymując się po drodze przed Biblioteką Raczyńskich. Wycieczka do stolicy naszego regionu na długo pozostawiła po sobie miłe wrażenia.


 

 Serduszka, amorki, życzenia…

Walentynki_w_LechlinieJako że walentynki przypadły w tym roku w pierwszym tygodniu ferii, uczniowie naszych szkół postanowili uczcić święto zakochanych ostatniego dnia nauki szkolnej, czyli w piątek 10 lutego. W Lechlinie rozstrzygnięto konkurs na najładniejsza kartkę walentynkową, zorganizowany przez Samorząd Szkolny. W klasach IV-VI zwyciężczynią okazała się Klaudia Kucharska, drugie miejsce zajęła Ewelina Gruszka, a trzecie Martyna Jung. W klasach I-III pierwsze miejsce zajął Jakub Janus, drugie Mirek Hagdan, a trzecie Krzyś Myszka. Natomiast w Jabłkowie zorganizowano tego dnia miniplayback show, podczas którego uczniowie wcielili się w gwiazdy muzyki i prezentowali największe przeboje. Nie zabrakło też walentynkowej poczty. Posłańcami dostarczającymi miłosne wyznania były sympatyczne aniołki. Rozstrzygnięto także konkurs „Najładniejsza kartka walentynkowa”. Natomiast w szkole w Rejowcu święto zakochanych uczczono, przygotowując z tej okazji piękne dekoracje korytarza i sal lekcyjnych.

 

 

 


 

W drodze po laur

3 lutego w Szkole Podstawowej nr 6 w Poznaniu odbył się etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego, którego organizatorem jest Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Wśród jego uczestników znalazła się również Weronika Sydow, uczennica klasy szóstej uczęszczająca do szkoły w Lechlinie, przygotowywana przez nauczycielkę matematyki, panią Katarzynę Rakowską. Rozwiązując test, Weronika zdobyła 36 punktów na 40 możliwych i tym samym znalazła się w gronie uczniów, którzy 10 marca przystąpią do ostatniego już, wojewódzkiego etapu konkursu. Stawka jest wysoka, gdyż uczeń, który zostanie laureatem matematycznych zmagań, będzie zwolniony z pisania kwietniowego sprawdzianu po szóstej klasie oraz uzyska możliwość nauki w dowolnie przez siebie wybranym gimnazjum. Weronice serdecznie gratulujemy; życzymy wytrwałości oraz sukcesów w ostatnim już finałowym etapie.