SalamandraKonkurs PTOP „Salamandra”

W styczniu uczniowie: Dariusz Dziel, Michał Kerntopf, Adam Pilaczyński, Błażej Zienkowicz, Karol Malec reprezentowali naszą szkołę w etapie okręgowym Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego dla Uczniów Gimnazjów i Szkół Podstawowych w Rożnowie. Tegoroczne hasło konkursu „Kręgowce Polski zagrożone wyginięciem” zmotywowało uczniów do poznania tych zwierząt. Oprócz czasu spędzonego na samokształceniu, nasi przyrodnicy uczestniczyli w dodatkowych zajęciach: czytali książki i czasopisma, oglądali filmy, rozwiązywali testy. Do finału wojewódzkiego zakwalifikował się Karol Malec, który reprezentował naszą szkołę w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Poznaniu.

Uczniowie zmobilizowani sukcesami dalej chcą zgłębiać tajniki przyrody i deklarują udział w dodatkowych zajęciach przyrodniczych do końca roku szkolnego. Poznając przyrodę, można ją lepiej chronić.


 

Z historią za pan brat

Uczniowie naszej szkoły słyną z nieprzeciętnej wiedzy historycznej. Tym razem próbowali swych sił w IV Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim pod hasłem „Tobie Polsko, ta kropla krwi wrzącej”. O umiejętnościach naszych reprezentantów świadczy fakt, że wśród 22 laureatów etapu wojewódzkiego czterech z nich to uczniowie naszej szkoły: Jonasz Żak ( III m.), Tomasz Markiewicz i Krzysztof Pol (IVm.), Mikołaj Muszyński (Vm.), a Karol Malec również uzyskał bardzo dobry wynik.

Przygotowania zajęły chłopcom wiele czasu spędzonego na studiowaniu literatury, pogłębianiu wiedzy, wyjaśnianiu wątpliwości pod opieką Barbary Surdyk i kosztowały wiele wysiłku. Zmagania finałowe obwarowane ścisłymi zasadami zezwalały na uczestnictwo tylko pięciorga reprezentantów szkoły. Ich zaangażowanie i cierpliwość dowodzą, że młodemu pokoleniu nie jest obce rozwijanie zainteresowań historią i tradycją regionu.

 


 

Mistrzostwo siatkarzy

– dziewcząt

3 lutego 2012 r. reprezentacja dziewcząt uczestniczyła w turnieju Mistrzostw Powiatu Wągrowieckiego w Piłce Siatkowej w Damasławku.

Nasze zawodniczki pokonując wszystkie zespoły zajęły I miejsce w naszym powiecie i dzięki temu zwycięstwu umożliwiły sobie awans do rozgrywek na szczeblu rejonowym. Mistrzostwa Rejonu Pilskiego odbędą się 10 marca w sali SP nr 2 w Pile. Siatkarkom gratulujemy zwycięstwa i życzymy kolejnych sukcesów!!!

Skład reprezentacji dziewcząt: Ewelina Szymańska, Marta Dudzińska, Katarzyna Szczepaniak, Anna Frąckowiak, Anna Kostecka, Wirginia Kołodziejczak, Izabela Klewenhagen, Sandra Bałażyk, Agata Klewenhagen, Paulina Andrzejewska, Anna Surdyk, Aleksandra Szymaś.

Opiekę sprawowała pani Katarzyna Dziel.

– i chłopców

8 lutego 2012 roku odbył się finał Mistrzostw Powiatu w Piłce Siatkowej Chłopców. Do walki o tytuł stanęło 5 najlepszych drużyn z powiatu wągrowieckiego. Nasi reprezentanci ponownie zaprezentowali duże umiejętności podczas sportowej rywalizacji.

W meczu decydującym o pierwszym miejscu, po wyrównanej walce chłopcy ze Skoków odnieśli zwycięstwo nad rówieśnikami ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wągrowcu. Dzięki temu kolejny- trzeci raz z rzędu będziemy reprezentować powiat wągrowiecki podczas rozgrywek na szczeblu rejonu pilskiego.

Reprezentacja szkoły: Jakub Kubiński, Mateusz Tyll, Radosław Szczepaniak, Adrian Sommerfeld, Adrian Zamecki, Krystian Nowak, Dariusz Dziel, Piotr Smolanowicz, Patryk Jankowski, Bartosz Belter, Krystian Kubiak, Patryk Szwed.

Drużynę przygotował pan Janusz Bojarski.


 

Poetka

9 lutego klasa IIIa nie żegnała Wisławy Szymborskiej. Na wystawie poświęconej poetce przedstawiała bieżące informacje i fotografie prasowe. Zanikający szkic do portretu odtwarzał przemijającą fizyczność. Odwiedzający z zainteresowaniem śledzili losy skromnej Polki. Uczennice w rolach młodej noblistki rozdawały najsłynniejszy wiersz „Nic dwa razy”. Każdy poszedł potem w swoją stronę już nie sam-z pytaniami, które są największą ozdobą człowieka.

Justyna Markiewicz


 

„Klimt – malarz”

Gustaw Klimt żył w latach 1862 – 1918. Należał do austriackich malarzy secesyjnych. Stworzył swój styl pełen niespokojnych deseni, linii, plam, złudnego ruch. Powtarzające się wizje to powracające marzenia, radości i smutki. Klasa III a 10 lutego pokazywała warsztat pracowni artysty udzielając informacji kolegom w trakcie pracochłonnych działań przy sztalugach. Rok Klimta w naszej szkole już trwa, a poszukiwania motywów jego twórczości są rozpoczęte w myślach i obserwacjach.

Justyna Markiewicz


 

Karnawał w pełni

Bal dla najmłodszych dzieci zorganizowany w naszej szkole rozpoczął czas zabaw karnawałowych. Uczniowie klas I-III potraktowali go niezwykle poważnie, przygotowując z zaskakującą starannością charakteryzację, wymyślne stroje, profesjonalne przebrania. Wspólnie z rodzicami włożyli wiele wysiłku, aby choć na parę godzin przeistoczyć się w wymarzone postacie z bajek i filmów. Wielu z nich wreszcie mogło dać upust swojej fantazji: poczuć się jak królowa podczas balu, piosenkarka na scenie, nieustraszony rycerz w trakcie walki na śmierć i życie. Kilka godzin zabawy, bujna dziecięca wyobraźnia i dobra muzyka pozwoliły zrealizować najskrytsze marzenia.

Dla starszych uczniów, którzy czas bajek dawno mają za sobą zorganizowano dyskotekę z profesjonalną oprawą muzyczną przygotowaną przez DJ. W rytmie najnowszych przebojów, popularnych piosenek i wspaniałych popisów tanecznych wszyscy powitali karnawał.